1 september 2004-. Ajax vekoopt Zlatan Ibnahimovic aan Juventus voor 1 B miljoen euro. Supporters reageren veront waardigd op deze merkwaardige bliksemactie van Ajax. Hoe kan Ajax nou zijn enige spits verko pen? Nota bene aan je directe tegenstander in de Champions League? Een miljoenencompetitie die een club als Ajax levend houdt. De directie spreekt over een goede deal, maar niets is minder waar. Een korte reken som: Zlatan levert 1B miljoen op, min B miljoen die hij gekost heeft, hou je B miljoen bruto over.Ver- volgens wil Ajax iemand die nie mand kent en nog niets bewezen heeft voor 1 1 miljoen euro halen??? Met andere woorden drie miljoen bijbetalen om Zlatan te kunnen verkopen??? Uiteinde lijk houdt Ajax dus tenminste B miljoen euro over, wederom bruto. Bruto, want als je de gemiste recettes, wedstrijdpre mies en bonussen voor het berei ken van een eventuele tweede ronde gaat meetelen, in dit geval niet dus, dan blijft er bitter wei nig over voor de 'Penning meester' Cred. Jeroen Slop, Slop ha ha toepasselijk]. En dan heb je nog geen eens een vervan gende spits! Zijn wij nou zo slim, of is Ajax nou zo dom. Uiteraard is deze rekensom niet terrecht, tuurlijk niet. Ajax kennende zal er wel een logische verklaring zijn, voor een actie die niemand begrijpt. Zij zijn namelijk veel slim mer dan iedereen. Dat heeft Ajax in het verleden wel bewezen. Over de verkoop wordt door John Jaakke gezegd, dat je Zla tan niet tegen kan houden als hij weg wil. Zlatan reageert simpel. "Als Ajax mij aan mijn contract had gehouden, dan had ik dat gerespeteerd en mij volledig op Ajax gericht. Zou het wellicht te maken hebben met het akkefietje tussen Zlatan en Van der Vaart, vlak voor de verkoop? Zlatan was misschien geen makkelijke jon gen, maar Ajax heeft totaal geen benul hoe om te gaan met vedet tes en iconen. Kijk naar de manier waarop Van Basten en Van 't Schip zijn weggegaan. Wederom een bliksemactie van de directie, waar Van Gaal een dubieuze hoofdrol in speelt. Afge zien van al het goede wat Van Gaal in het verleden voor Ajax heeft gedaan, is hij geen GOD op de planeet Ajax. Zoals Van Gaal hebben ook Van Basten en Van 't Schip een eigen kijk op voetbal, een eigen visie. Deze visie strookt echter totaal niet met de visie die Van Gaal heeft over het voetbal, en dan met name hoe Ajax dat zou moeten spelen. Na een gesprek met Cruijff besluiten Van Basten en Van 't Schip niet verder te gaan bij Ajax, maar het Nederlands elftal te gaan coachen. Zal het advies wat Cruijff aan van Basten en Van 't Schip heeft gegeven te maken hebben met het verschil in visie? Zou Cruijff Van basten en van 't Schip duidelijk gemaakt hebben dat zij niet hun eigen spel zouden kunnen spelen onder Van Gaal? Is het een vete die over de rug van Ajax wordt uitgevochten? Of is Van Gaal bezig systematisch 'bedreigingen weg te werken,

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 8