Eigenlijk is het allemaal op "7 decem ber 1060 begonnen. Het "en masse" schelden op de tribunes. Het was de allerlaatste minuut van de wedstrijd FC Twente tegen feye- noord. Een corner van de Hongaar Antal Nagy dwarrelt hoog voor het kakkerlakken doel. Via de Duitser Uwe Blotenberg en Issy ten Donke laar belandt de bal voor de voeten van Theo Pahlplatz, die dit geschenk op de juiste waarde inschat en eddy treytel met een droog schot in de hoek vertwijfeld achter laat. Het vol gepakte Diekman barst uit zijn voe gen na deze late -niet meer verwach te - gelijkmaker. Dat ook de rotterdammers dat niet meer had den verwacht moge blijken uit de reactie van de rechtsback piet rome- ijn. Bij het verlaten van het veld ver geleek hij de scheidsrechter van die middag - Arie van Gemert - met een "hondelul". Een man een man een woord een woord gold echter niet voor de rossige schiedammer, want later - toen hij zich voor de tucht- commissie moest verantwoorden - meldde hij doodleuk dat hij de scheids voor "onbenul" had uitgemaakt. Het kwaad was toen echter al geschiedt. Binnen no time rolde bij iedere ver keerde beslissing van het arbitrale trio het "hi ha hondelul" van de tribu nes. Voor zover ik weet is dit de eer ste keer dat het voetbalpubliek mas saal overging tot het beledigen van de acteurs op het groene gras. Tot ver in de tachtiger jaren konden we bij iedere foutieve scheidsrechterlijke beslissing deze yell van de tribunes horen galmen. Op vaak onverklaarba re wijze verdwijnen zij dan ook weer om daarna moeiteloos te worden opgevolgd door een nieuwe. Zo ligt het "hij is een vriend van Van Swie- ten" een ieder waarschijnlijk nog vers in het gehoor. De laatste tien jaar is het beledigen steeds persoonlijker en kwetsender geworden. Zo wordt de scheids tegenwoordig voor "hoeren jong" uitgemaakt. Zoals u kunt zien, schelden en beledi gen hoort bij het voetbal en is van alle tijden. De ene belediging is wat banaler en de andere is wat verfijn der en heeft wat meer humor in zich. Niemand gelooft echter dat de moeder van de man in 't zwart wer kelijk het oudste beroep ter wereld bedrijft, laat staan dat de scheids constant aan zijn eigen geslachtsdeel loopt te likken. Zo zie ik ook de spreekkoren tijdens ADO Den Haag tegen Ajax van 1 2 september jl. Welk serieus mens gelooft nu dat de vriendin van Van der Vaart op de wallen de kost verdient? Niemand toch, en als dat wel zo zou zijn, dan zouden vele "hofstedelingen" zich zelf tot haar vaste klantenkring kunnen rekenen. Iets wat overigens niet ondenkbeeldig zou zijn want het Zui derpark bevindt zich - klaarblijkelijk niet voor niets - op steenworp afstand van één van de grootste hoerencentra van Nederland. Met het zingen van deze liederen nemen zij dus eigenlijk zichzelf in de maling, door aan te geven dat zij het zijn die frequent hoeren bezoeken omdat zij te lelijk en te stom zijn om zelf een fatsoenlijk "wijf" te scoren. EvanZ

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 6