Eredivisie: Amerikaans-Nederlands- Belgisch-Schots? Soms denk ik wel eens dat ik gek ben. Dan heb ik rare hersenkron- kels en bedenk of doe ik de gek ste dingen. Maar gelukkig ben ik niet de enige. Zo hoorde ik laatst dat de nieuwe trainer van een rottedamse voetbalclub gewoon in Mokum blijft wonen. En dat TraCpDbelsi weer zin heeft om voor Ajax uit te komen. Ja, ik weet het. Het klinkt absurd, maar het is toch echt zo. Maar de laatste weken heb ik toch het gevoel dat er meerdere mensen zijn die de weg compleet kwijt zijn. Zeker op het gebied van voetbal en met name met betrekking tot een nieuwe opzet van de Nederlandse voetbalcom petitie. Het nieuwe play-off sys teem is zo'n voorbeeld van rare hersenkronkelingen. Maar ik begrijp dat er hier in het fanzine al aandacht aan besteedt wordt. Dus ik zal daar hier verder niet op ingaan. Maar er zijn meer 'prachtige' ideeën voor een nieuwe competi- tieopzet. Zo ziet de minister van Buitenlandse Zaken [de heer Bot] wel wat in een Nederlands-Belgi sche competitie. Zeg maar zoals de ex-voorzitter van psv dat voor zich zag met zijn BeNeLiga. Over psv gesproken, de nieuwe voor zitter - rob westerhof - heeft zelf ook een fantastisch idee. Hij wil een competitie naar Amerikaans model. Nederland zou dan in tweeën opgesplitst worden. Bij voorbeeld in Noord en Zuid of West en Oost. De beste clubs van beide divisies spelen dan onderling om het landskampioen schap en de verdeling van de Europese tickets. Een fantas tisch idee natuurlijk. In de ene divisie spelen clubs als Ajax, Az, Heerenveen en Groningen tegen elkaar, in de andere divisie spelen feyenooit, psv, NAC en Willem II tegen elkaar. Maakt de competi tie zeker spannender, zucht. Gelukkig zijn er meerdere men sen met prachtige ideeën, zoals onze eigen Louis van Gaal. Vol gens diverse bronnen zou hij de Nederlandse eredivisie willen omvormen tot een Schotse com petitie. Oftewel, tien ploegen die vier keer tegen elkaar spelen. De huidige competitie zou voor Ajax namelijk niet genoeg uitdaging bieden. Ik zou willen zeggen, win eerst maar van Ado Den Haag en dan praten we verder. Hoe dan ook, ik ben gelukkig niet de enige die wel eens rare ideeën heeft. Maar laten we alsjeblieft niet doordraven, ledereen komt nu opeens met nieuwe plannen voor een betere competitie, ter wijl geen enkel plan tot nu toe echte voordelen biedt voor de supporter. Want daar draait het om: de supporter. Helaas komt de supporter altijd op de laatste plaats, terwijl de supporter nog altijd de belangrijkste peiler is waarop het voetbal draait. Kort om, kap nou eens met nieuwe competitieopzetten en commer ciële bullshit. Ga je nou eens bezighouden met hetgeen dat echt belangrijk is: de belangen van de supporters. Shalom, Stempel

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 31