ting met de polizei kan natuurlijk ook onze grote vriend R.M. niet ontbreken. We kregen echter niet het idee dat hij veel in de melk te brokkelen had. Zijn Duitse collega's gaven er duidelijk blijk van dat zij hier de dienst uitmaakten. Wat trouwens weer positief in het oog sprong waren de mooie Duitse agentes. Toen iedereen weer in de bus zat om te vertrekken richting de hotels hoopte iedereen dat zij nog even de bus in kwam. Teleur stelling was er dan ook toen er een wanabee SS-er de bus in kwam met getrokken pistool; "Handen hoh". Hij maakte echter niet zoveel indruk hiermee, want iedereen bleef rustig zitten en nam nog maar eens een slok van... Eindelijk konden we dan richting onze hotels. Na de spullen in onze kamers gedumpt te en een enkeling ingecheckt was als A. Frank gingen we het centrum in. Hier was niet bijster veel te beleven, maar we vermaakten ons inmiddels toch wel. Het werd een latertje en voor mij en een aantal anderen helemaal geen slaap. Met andere woorden we konden ons weer opmaken voor weer een zware dag. De wedstrijddag zochten we het Marienplatz op, waar we verder gingen met het nuttigen van het Beierse graanvocht. Na hier een tijdje vertoeft te hebben en de aan wezige polizei een paar keer opzet telijk om de tuin geleid te hebben besloten we het oktoberfest op te zoeken. Dit was precies zoals je het je voorstelt. Een tent en buitenter ras met allemaal tafels, grote pul len bier en bratwurst. Verder zat er nog een hele kermis bij, maar wij beperkten ons tot het bier drinken. Na hier een aantal uren lekker gezeten te hebben werd met een hele groep de metro opgezocht om richting het stadion te gaan. Ik en nog een aantal hadden geen kaartje dus moest er gezocht wor den naar alternatieven om toch bin nen te komen. Het fenomeen glip pen kwam hierbij natuurlijk als eerste idee in ons op. Toen de poli zei even niet oplettend was klom men we het hek over. Ze draaiden zich echter om en kwamen alweer onze kant op, snel weer terug geklommen dus. Dit ging echt niet zo soepel als heen... Gelukkig voelde ik niks van de pijn. Poging mislukt dus en zodoende gingen we op zoek naar een andere manier om binnen te komen. Van een bekende kregen we twee omwisselbiltjetten waar we mee naar het loket gingen. Met het slappe verhaal dat we onze club- cards vergeten waren en B euro de man bij betaald te hebben kregen we onze kaarten. Eenmaal weer veel bekenden gezichten en nog voldoende tijd om even ons spandoek op te hangen. De wedstrijd die we voorgeschoteld kregen kunnen we beter maar snel vergeten. Wat er in de rust op de omloop gebeurde was nog het meest interessante wat er gebeur de in het stadion. Hier hadden we namelijk te maken met de zwarte en de groene polizei. Zij wilden ons iets te graag blijk geven van hun aanwezigheid. Dit leidde even tot wat onrusten waarbij een aantal Duitse stillen de nodige klappen kreeg. De zeer grote overmacht aan polizei zorgde er echter voor dat de rust enigszins terug keerde. Voor het laatst fluitsignaal verlieten wij en ook een hoop anderen al het stadion. De reis en het verblijf in München waren top, dat moet gezegd worden. Op sportief vlak viel Ajax dus weer eens volledig door de [Koe)man(d), 1 9-04-1 995 Ajax - Bayern München C5-2Ü, lijkt nu wel echt een eeuwigheid gele den....

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 30