AFC A ON TOUR AFCA - Juve De eerste wedstrijd voor Ajax in de Champions League op het pro- gramma stonden was die tegen Juve. Voorafgaand een wedstrijd met een leuk affiche, ook gezien het verleden tussen beiden ploe gen. Toen de loting bekend werd, mocht je er van uitgaan dat Juve wel als de nummer één door zou gaan in onze poule. De dag zelf was een interessante. Zoals altijd deden zich weer ver scheidene geruchten de ronde. Dit maal werd verwacht dat er wel weer wat jongens van den haag aanwezig konden zijn net als vorig jaar met Brugge thuis. Toch ver wachtte eigenlijk niemand dat er qua randgebeurtenissen enige actie zou zijn. Toen echter bekend werd dat er een groep 'ultra's', zo'n man netje op 5D, onderweg was met de metro richting station Strandvliet werd toch maar besloten daar even een kijkje te nemen. Met de groep lopende richting het station werd ons in eerste instantie geen stro breedte in de weg gelegd. Pas echt bij het station en toen de ME in de gaten kreeg dat de Juve groep zich daar bevond gingen zij over tot enkele charges. Een aantal wist toch het station op te komen en aldaar de confrontatie aan te gaan met de Juve aanhangers. De Italia nen kozen echter eieren voor hun geld en zette het na het incasseren van wat klappen op een lopen. De toon voor een 'gezellig' dagje was gezet. Na deze actie kreeg besloot iedereen weer gezellig verder een biertje te gaan drinken in het sup portershome. Door de drukte en e toch nog enigszins aangename temperatuur stonden ook een hoop mensen lekker buiten te ouwehoe ren onder het genot van een bier tje. Tot ieders stomme verbazing [eigenlijk mag het niks nieuws meer zijn] nam de ME een al wat provo cerende houding aan. Toen zij van uit het niets een arrestatie van iemand verrichtte, sloeg de sfeer eigenlijk definitief om. De ME die er blijkbaar zin in had vandaag ontlokte ons eigenlijk nog meer tot een onvermijdelijke confrontatie. Stenen en andere projectielen vlogen door de lucht en tussendoor werd er wederom een zeer hardhandige arrestatie gedaan [die honden wordt blijkbaar niet geleerd om los te laten]. De ME te paard vond het daarna wel rede om te gaan galop peren door de menigte heen om men zo het home in te krijgen. Het had niet veel gescheeld of het home was omgetoverd tot een indoor dressuur... Deze bizarre aan pak van de aanwezige ME en politie had natuurlijk een averechts effect. Uiteindelijk keerde toch de rust weer terug en zochten de mensen met kaartjes hun plekkie op in het stadion en de overigen doken weer het home in om daar de wedstrijd te bekijken. Tsja, de wedstrijd. Ajax speelde geheel niet onverdienstelijk, maar zoals wel vaker tegen Italiaan se tegenstanders gaat opponent van Ajax er met de winst van door. Zo ook nu was een schamele 1 -O genoeg om meteen te beginnen met een laatste plaats in de poule. Nu maar eens kijken of het in Mün- chen wat te halen valt, behalve pul len bier...

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 28