4.3 Eredivisie met play offs: speelschema m«t direct» kamploar UEFA3 schieten om laten wel de play-offs te bezoeken. En het voetbal is voor de gemiddelde supporter al duur genoeg: een seizoenkaart, reiskosten, uitga ven op de wedstrijddag, merchandi sing, kaartjes voor de Amstel Cup en Europese wedstrijden en dan ook nog kaartjes voor de play-offs. Daarnaast zou er ook meer geld gegenereerd worden uit sponsorgelden en adver tenties. Maar is dat wel zo? Willen adverteerders wel nog meer geld uit geven? Daar is nog geen zekerheid over te geven. En als er al geld extra binnenkomt dan zal dat voor een groot deel gaan naar salarissen en bonussen voor de spelers, maar ook naar stewards, beveiliging en overig personeel. Kortom, er is totaal niet met zekerheid te zeggen dat er daad werkelijk geld over gehouden gaat worden Daarnaast is het ook nog maar de vraag of de continuïteit van ons 'top voetbal' gewaarborgd zal blijven. Met de nieuwe opzet kunnen clubs die een seizoen lang matig tot gemiddeld spe len toch Europa ingaan, terwijl de goed spelende clubs zoals de num mers twee en drie de Europese boot kunnen missen. Of dit ten goede komt aan het niveau van het Nederlands voetbal? Wij denken van niet. Het is zelfs zo dat een club die net de nacompetitie ontloopt en dertiende eindigt, via de intertoto Cook via play offs] Europa ingaat. Okee, de kans is klein, maar theoretisch kan het wel degelijk. Samenvattend Als we alles op een rijtje zetten moe ten we concluderen dat de invoering van een nieuwe competitieopzet veel teveel onzekerheden bevat. De com petitie zou spannender worden, maar dat is onzin. De play-offs maken het misschien spannender [voor een paar wedstrijden], maar het tweede deel van de competitie wordt juist minder interessant. Daarnaast is het argu ment van meer inkomsten voor de clubs gebaseerd op vage veronder stellingen. Waarschijnlijk zullen de clubs hooguit quitte spelen. En dat knvb-goeroe kesler zegt dat de toe schouwer uiteindelijk de grote winnaar zal zijn geeft aan hoe realistisch hij in deze voetbalwereld staat. Waar het uiteindelijk allemaal omdraait is wel duidelijk: geld. Geld, en dus niet de supporter. De supporter zal uiteinde lijk meer gaan betalen voor een com petitie welke gemiddeld genomen niet aantrekkelijker wordt. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de toename van het aantal verplichte combi's en wedstrijden die verzet of verboden zullen gaan worden. De competitie, leuker kunnen we het niet maken, wel langer en duurder. DAPP'RE STRIJDERS I 1B OKTOBER SOD A 37

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 27