lens. De VVCS is ook nauw betrokken bij de wijzigingen. Een mogelijk punt van discussie is het spelen op of rond de feestdagen, aangezien en tijdens de dagen daar omheen ook getraind moet worden. De Centrale Spelers- raad [CSR] heeft op het moment van schrijven nog geen besluit genomen. Men is wel redelijk positief, maar ook hier is het spelen rond kerstmis nog een punt van discussie. De SOVS is in principe tevreden met de opzet, maar heeft wel een aantal voorstellen gedaan. In de eerste plaats wil men betrokken worden bij de opzet van het reglement van de play-offs. Verder wil men dat er vroegtijdig overlegd wordt over een eerlijk prijsniveau voor de competitie wedstrijden en de play-offs. Tenslotte moet er met betrekking tot de wed strijdorganisatie een commissie in het leven geroepen worden om zodoende de nieuwe competitieopzet goed voor te bereiden. Marco van Basten heeft laten weten geen voorstander te zijn van de nieu we competitieopzet en vindt het ook raar dat hem en andere belangrijke personen in het voetbal niet gehoord zijn. Van Basten ziet de kwaliteit van het Nederlandse voetbal niet omhoog gaan als er meer wedstrijden zullen worden gespeeld. Minder clubs in de eredivisie zou een optie kunnen zijn, aldus San Marco. Van Basten is ove rigens niet de enige coach die tegen de play-offs is. Ook Koeman, hiddink en gullit zijn tegen. De twee belangrijk ste minpunten vinden zij de mogelijke aantasting van de fysieke gesteldheid van de spelers en de grote kans dat clubs in kunnen spelen op het play-off systeem. Als je geen kampioen meer kan warden, maar al wel zeker bent van de play-offs kan je de beste spe lers rust gunnen en een B-elftal opstellen. Sportief gezien geen goede ontwikkeling dus. De supporters. Aangezien er zonder supporters geen voetbal mogelijk is en er dus geen geld verdiend kan worden, is het logisch te veronderstellen dat de supporters hun meningen en tips konden geven bij het voorbereiden van de nieuwe opzet. Niets is minder waar. Zoals we helaas al gewend zijn, hebben de sup porters totaal geen inspraak gehad. Clubs hebben de plannen niet bespro ken met supportersvertegenwoordi gers en er zijn geen enquêtes uitge voerd onder de stadionbezoekers. Er is achteraf wel een enquête uitge voerd door Maurice de Hond over wat de supporters van de nieuwe opzet vinden. Hoe dit onderzoek is uitge voerd en onder welke personen het is afgenomen is ons onduidelijk. Volgens De Hond is 55 procent van de onder vraagden voor en 26 procent tegen de nieuwe competitieopzet. Van de Ajacieden zou zelfs BZ procent voor zijn. Nou weten we niet welke Ajacie den ondervraagd zijn, maar die 67 procent lijkt ons complete onzin. Het allergrootste deel van de Ajacieden die we spreken in en rond het sta dion, die ons mailen en die op forums reageren is tegen de nieuwe opzet. Belangrijkste argument is het feit dat je na een goed en zwaar seizoen tweede kan worden, maar uiteindelijk geen Europees voetbal speelt. Dit is natuurlijk afhankelijk van diverse facto ren. Een voorbeeld. Ajax zou zich helemaal leeg gespeeld kunnen hebben om eerste te worden, terwijl de eer ste tegenstander in de play-offs de laatste wedstrijden van de normale competitie rustig aan heeft gedaan. Zij waren toch al zeker van de play offs. Je zou dit kunnen beschouwen als competitievervalsing. Het argument van de knvb en de ECV dat de competitie spannender zal wor den gaat niet op. Okee, de play-offs zullen best spannend worden, maar de tweede helft van het seizoen zeker niet. Sommige wedstrijden zijn name lijk niet belangrijk meer, aangezien sommige clubs hun doel al bereikt hebben. Daarnaast is het nog maar de vraag of toeschouwers blijven komen om alle wedstrijden te zien. Sommige zullen de laatste wedstrijden laten schieten, om dan wel weer Cof niet] naar de play-offs te gaan. Hier komen we op het tweede argument van de hoge heren: extra inkomsten voor de clubs. Dat is nog maar de vraag. Vier tot zes extra wedstrijden voor een club betekent niet automa tisch extra inkomsten. Het is goed mogelijk dat mensen wedstrijden laten

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 26