den tussen (veelal] medesuppor ters (en sponsors] op de eerste ring gegooid en er gingen te vaak mensen 'stoer' doen bij het uitvak (grote bek achter het hek]. Ook het akkefietje tijdens Ajax - AZ werd hoog opgenomen aangezien dit voor de ouders van de jeugd spelers reden was hun kinderen niet meer in 409 te laten zitten. Door deze incidenten was een uit breiding niet mogelijk. Arie van Eijden vertelde daarover het vol gende. "Een uitbreiding is op dit moment niet aan de orde," zo stelde de directeur, die als enige met stropdas verscheen ("ik had geen tijd om me te verkleden"]. "Er is het afgelopen seizoen voor de winterstop teveel narigheid op het vak gebeurd. Dat is ook de reden dat er nog geen sprake kan zijn van uitbreiding." Vanuit Ajax werd benadrukt dat ze achter Vak 41 O staat, maar dat de overheid er alles aan heeft gedaan een einde te maken aan het initiatief. Als supporters van Vak 41 O zul len we het vertrouwen van de poli tie en de gemeente moeten her winnen, willen we dat een uitbreiding op termijn mogelijk wordt. Daarom zullen wij er dus met zijn allen voor moeten zorgen dat de negatieve incidenten niet meer voorkomen. Dit kan alleen door een grotere sociale controle tussen de supporters onderling en ook door naar jezelf te kijken. Spreek dus iemand aan die iets doet waarvan jij weet dat het negatief is voor ons als Vak. De rest van de avond werd besteed om over en weer menin gen te delen en wensen kenbaar te maken. Zo werd er o.a. gesproken over meer samenwer king, de eerder genoemde sociale controle (door een aantal correc tie genoemd], de prijzen van sei zoenskaarten en de mogelijke uit breiding van Vak 41 O. En ook werd er op het einde nog wat transfernieuws besproken met de algemeen directeur. Dndanks alle scepsis vooraf, bleek voor velen de bijeenkomst nuttig en con structief te zijn geweest. Er heer ste een ontspannen sfeer waarin een ieder zijn zegje heeft kunnen doen (dat is weer eens wat anders dan het geschreeuw op internet], er werd gelachen en gedold maar ook serieuze dingen zijn besproken. Een ieder die aan wezig is geweest weet wat hem/haar te doen staat om ervoor te zorgen dat Vak 41 D zich dit seizoen weer laat zien op de manier zoals het hoort. Ofte wel fanatiek Ajax steunen in goede en zeker ook slechte tijden (hope lijk zullen we die zo min mogelijk kennen], maar vooral ook kritisch blijven. Kritisch richting spelers, trainers, clubleiding en media maar vooral kritisch richting elkaar om er zo voor te zorgen dat we aan het eind van het sei zoen wél kunnen uitbreiden! Genoeg over de bijeenkomst. Het seizoen is weer begonnen en Vak 41 heeft alweer van zich laten horen. Zo stonden wij dit jaar wederom met een standje op de Open Dag waar wij ons aan het publiek voorstelden en onze mer chandise verkochten, met nieuw in de collectie prachtige polo's (er zijn er nog enkele over, zie colofon voor mailadres]. Het mooie weer zorgde voor een goede dag en door de goede verkoop kon de Tifo-kas weer bijgevuld worden. Daarna was er de JC-Schaal waar wij op Zuid tweede ring een prach tige actie neerzette (zie foto]. Het 'Mokum De Machtigste'-doek werd op Amsterdamse wijze inge kleurd en alle megavlaggen en spandoeken werden uit de kast gehaald. Ook tijdens de seizoenso pening tegen NAG zag het er - □APP'RE STRIJDERS I 1 B OKTOBER P004 S3

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 23