CUPSHIRT ...KASSA! De volgende brief kregen wij bin nen van een medesupporter die hij verstuurd heeft naar de redactie van het consumentenprogramma KASSA. Geachte heer/mevrouw, Hierbij wil ik een klacht neerleggen over de handelswijze van kleding- producent adidas en de Amster damse voetbalclub Ajax. Tegen het einde van vorig seizoen werd er via de website van Ajax aangekondigd dat kledingsponsor adidas een uniek en gelimiteerd cupshirt op de markt zou bren gen. Dit shirt zou geïnspireerd zijn op de kleuren van Amsterdam Crood/zwart/wit] en zou speciaal voor Ajax zijn gemaakt. Omdat het om een gelimiteerde oplage zou gaan kon men zich via inter net inschrijven om er zeker van te zijn dat men het shirt zou krijgen. Ook werd er een speciale koop avond ingelast om het shirt te kunnen kopen. Gevolg, lange rijen voor de kassa en een geweldige verkoop. Tijdens de eerste uitwed strijd in de Ghampions League in Munchen speelde Ajax helemaal niet in het cupshirt Cdat toch spe ciaal voor cupwedstrijden was ontworpen] maar speelde het in het mooie wit-rood-witte thuis- shirt. Tot onze verbazing speelde de tegenstander Bayern Munchen in hetzelfde shirt als dat door Ajax betiteld werd als het speciaal voor Ajax ontworpen gelimiteerde cup shirt. Ook blijkt dat gelimiteerde niet waar te zijn want inmiddels is er bij besteld en komt er binnen kort weer een nieuwe lading op de markt. De mensen die zich via internet hadden ingeschreven hebben overigens nog steeds geen shirt ontvangen omdat de verkoop boven alle verwachting was. Hoe bedoel je KASSA!? Je eigen supporters warm maken voor een zogenaamd uniek shirt, ze in laten schrijven en een koopavond orga niseren en vervolgens blijkt het gewoon geldklopperij Zo'n shirt kost 65,- en heeft zowel Ajax als adidas inmiddels al enkele tonnen opgebracht. Tel daarbij op de verkoop bij andere clubs en het gelimiteerde shirt is een doorslaand commercieel suc ces dat over de ruggen van goed gelovige supporters is behaald. Daarbij komt dat Ajax het shirt in Europees verband niet eens zal dragen en dat maakt het, samen met het feit dat dus blijkbaar ook andere clubs dit shirt hebben, natuurlijk extra wrang. Hieronder nog een aantal stukjes over het shirt, gekopieerd van www.ajax.nl en www.at5.nl Amsterdam, 19 juli ED04 Na het nieuwe uit- en thuistenue, presenteert Ajax graag en met gepaste trots het limited edition Ajax-Cuptenue. Bezoekers van de website konden vandaag tot zes uur 's avonds het tenue in vier stappen via de Ajax-website ont hullen. Je kunt de online presenta tie nu in zijn geheel bewonderen! Het uittenue is geïnspireerd op de Amsterdamse kleuren zwart/rood/wit. Het tenue wordt gebruikt voor de UEFA Cham pions League- en Amstel Cupwed strijden. Op vrijdag 30 juli tijdens het Amsterdam Tournament

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 20