7aA£o- Vijf jaar OFA Op 31 augustus bestond de Onaf hankelijke Fanclub Ajax precies 5 jaar. Een mijlpaal dat we komend jaar nog uitgebreid gaan vieren. Houdt onze website www.OFA.nl in de gaten voor het jubileumfeest. In 1 990 vond een groep suppor ters dat niemand echt voor ze opkwam. Op initiatief van De Ajax Ster werd toen een eigen suppor tersvereniging opgericht. De afge lopen vijf jaar is er veel voor sup porters gevochten. Niet alleen bij gemeentes en politie, maar ook bij Ajax en de KNVB. Een groep sup porters, die door dik en dun, in goede en slechte tijden, hun club ondersteunen, zoals wij dat doen, zijn een aanwinst voor iedere club. Die schuif je niet aan de kant, die behandel je met respect, want het zijn deze supporters die altijd maar weer door weer en wind op komen draven in binnen en buitenland, die als één man achter hun duppie, Ajax, staan. Voor hen vecht de Onafhankelijke Fanclub Ajax, omdat deze groep supporters nog altijd onvoldoende op waarde wordt geschat. De Onafhankelijke Fanclub Ajax treedt als officiële gesprekspartner van de supporters op. Waar er problemen zijn, probeert de Onaf hankelijke Fanclub Ajax zoveel mogelijk door communicatie een oplossing te vinden. Dat wil niet zeggen dat dit ook altijd lukt. Koppi ge gesprekspartners bij overheden en clubs zorgen wel eens voor een ongelijke strijd. Toch proberen we altijd weer tot aanvaardbare oplos singen te komen. Als dat niet lukt en dat gebeurt nog wel eens - omdat het belang van supporters nog regelmatig onderschat wordt in ons land - is de Onafhankelijke Fanclub Ajax niet te beroerd om acties te ondersteunen. Of dat nou richting Ajax, de KNVB of een gemeente is. Ons Ajax-gevoel proberen we steeds weer over te brengen op Ajax, directie en ledenraad. De wederzijdse verstandhouding met spelers is de afgelopen seizoenen ook sterk verbeterd. Daar is een mentaliteitsverandering van zowel de Ajacieden als de supporters voor nodig geweest, maar het gaat steeds beter. Door met elkaar te praten leren we van elkaar. Ons Ajax-gevoel mag en kan niet veel anders zijn dan dat van de spelers en de club. Als we dat hebben bereikt, dan komt vast ook weer het oude logo van de Griekse god Ajax terug. En dan wordt de Aren A eindelijk een echt Ajax-stadion, als we rood-witte stoeltjes krijgen. Een hechtere band, wederzijds respect, de Onafhankelijke Fanclub Ajax werkt daar nu al met circa 1 ."700 leden aan. Al vijf jaar. Met jullie steun gaan we er net zo lang mee door, tot dit wederzijdse respect is bereikt en het apart vechten voor supportersbelangen niet meer nodig is. Hoe je lid kunt worden staat onderaan deze pagina, of zoek de bon op in deze uitgave van Dapp're Strijders... Op onze 5e verjaardag: PROOST! Met dezelfde felheid... ...als waarmee het bestuur en directie van Ajax tegen de spreek koren bij ADO Den Haag inging, had Ajax de verkoop van Zlatan aan

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 12