COLOFON Dapp're Strijders is een uitgave van Dapp're Strijders Postbus 23285 1 1 DT Amsterdam Zuidoost Redactie Hoofdredactie: Ruben Redactie: Dennis, Ste fan, Björn en Kozeis Fotograf ie/illustarties Fotografie: Kozeis Illustraties: Kozeis Productie Vormgeving: Kozeis Verkoop Losse verkoop: Rondom de Arena; Station Bijl mer, Strandvliet, Brug noord, Perry Sport, Sunrise en Zuid H. Op het vak: Op de vakken 1 25 t/m 1 20 en vak 41 O Prijs: 2,- Abonnement: 1 2, per seizoen [uitgaande van B Fanzines] Dapp're Strijders wordt geproduceerd in samen werking met de Onaf hankelijke Fanclub Ajax. Twee elftallen met jonge spe lers die vanaf hun jeugd al tegen elkaar spelen. In aller lei vertegenwoordigende eftallen staan ze tegenover, of naast elkaar. Tegen elkaar in de competitie, met elkaar in de provinciale jeugdeftal- len. Tegen elkaar voor de beker, met elkaar in Jong Oranje. Al jaren komen ze elkaar tegen Nu weer een wedstrijd voor de landelijke competitie, strijd op het scherpst van de snede, de winnaar wel licht kampioen? Het thuis voordeel bestaat mede uit de massale aanwezigheid van duizenden supporters. Ongebruikelijk voor deze competitie, normaal niet meer dan een paar honderd supporters hooguit. Meestal ouderen en vaders en moe ders met hun kinderen. Mensen die zonder toe gangscontrole, zonder dure plaatsbewijzen en zonder vervelend randgebeuren naar het voetbal willen. De senioren die geen seizoens kaart meer kunnen betalen, de gezinnetjes waarvoor drie of vier seizoenkaarten per jaar echt te veel op de huis- houdpot drukt. Deze sup porters genieten van de mogelijkheid die hier geboden wordt, in een ongedwongen sfeer voetbal kijken, zonder controlerende stewards, opgepompte criminelen in „beveiligingspak, tierende fanatieke sides die elkaar het graf in wensen, hekken tot ooghoogte Bij aanvang van de wedstrijd lijkt het wel of het een wed strijd van de grote jongens is, veel vuurwerk, spandoe ken en veel gezang. Een echte voetbalsfeer denken de organisatoren van dit vuurwerk spektakel, andere meningen worden even niet op prijs gesteld, dit is voet bal zo hoort men het te beleven. De eigen club staat voor en de wedstrijd komt langzaam aan zijn eind, de derde treffer is de dood steek voor het verliezende elftal. Het signaal voor een deel van de aanhang van de winnaar om langs het veld plaats te nemen en te wach ten op het eindsignaal. Hun team heeft gewonnen en wordt wellicht kampioen van Nederland. Dat moet gevierd worden. Ongebruike lijk terwijl het nog niet offi cieel is maar toch een leuke gedachte. Het eindsignaal is daar, de aanhang loop rustig het veld op en hier en daar ont brandt een fakkel om het feestje bij te lichten. Tussen de jongens lopen meisjes en kinderen op jacht naar een handtekening? Dan gebeurt er iets wat niemand had ver wacht. Twee tot drie spelers van tegenstander worden belaagd door een man of B van de aanwezigen op het veld. Er vallen over en weer wat klappen, veel geduw en getrek en twintig seconden later is het al weer voorbij. Twintig seconden later Twintig minuten later komt de pijnlijke waarheid aan het licht. Het ongedwongen voetbal kijken voor diegene die voetbal anders beleven is niet meer, de Toekomst is voorbij. Fanatieke aanhang die door middel van vuur werk, spandoeken en veel gezang hun team aanmoedi gen is niet meer, gezinnetjes en senioren vrij naar het voetbal is niet meer, spelers vrij rondlopen is niet meer. Tyvintig minuten later gonzen de geruchten, georganiseer de veldslag, koelbloedig geplande aktie, honderden supporters met messen, camera-teams hun leven niet zeker. Niemand lijkt zich te bekommeren om de waar heid, geen official die de tekst en uitleg geeft over de ware toedracht van het gebeuren, nee allemaal wer ken aan het stigma dat Nederland beheerst, alle supporters zijn... hooligans. Onschuldigen moeten gestraft worden, voorbeel den moeten gesteld worden, keiharde maatregelen moe ten genomen worden, maakt niet uit wie er gestraft gaat worden als het maar sup porters zijn. Een man of zes weten dit beeld weer even op scherp te zetten, geen F-side, geen vak -41 geen Ajax, geen andere... gewoon een man of zes, al jaren komen we ze tegen HOE LEE KAN

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 34