vervolg het tifodoek eind dat als AJAX supporters zo'n mega doek in de kuip zouden ontvouwen, de openbare orde in gevaar zou kunnen komen Hoezo openbare orde? Het gaat slechts om een spandoek met groots afgebeeld een kampioens- schaal! Wordt men daar gek van in rotterdam? Kan men de rot- terdamse zenuwen niet in bedwang houden als men leest dat AJAX voor de 29e keer kam pioen gaat worden? En dan nog wat anders... De openbare orde wordt toch gehandhaafd door de rotterdam- se bromsnorren? Die hebben toch de taak om eventuele gefrustreerde supporters tot kalmte te manen. Verwachtte ivo opstelten soms dat er na het openbaren van het spandoek een massale gekte zou plaatsvinden in de kuip? Dat een groot deel van de supporters, geconfron teerd met het falen van hun eigen team, het veld zouden gaan bestormen? Nee, ik denk eigenlijk dat de feye- noorders bang waren om afge troefd te worden... afgetroefd in hun eigen stadion door een tifo actie van ons. Want dat mag toch niet gebeuren, in de kuip, de voetbaltempel van Nederland met het grote, sterke, luidruchtige, geweldige legioen! Wel nu, de praktijk wat betreft de 'mythe van de kuip' is afgelo pen zondag wederom door de mand gevallen. Luidruchtig legioen? Laat ons niet lachen... een keer of <4 hand in hand.... een daverend applaus voor een speler die in de tweede helft een bal binnen hield., en gejuich in de B9 minuut Cl] voor de gelijkmaker. Daar tussendoor.een mega bioscoop publiek! Dood en dood stil. Het waren over het alge meen de AJAX fans die achter hun ploeg stonden en het legioen? Het is nu wel echt bewe zenhet legioen is inderdaad een mythe... dat is al jaren gele den diep onder de grond begra ven. Even terugkomend op de burge meester van rotterdam. Meneer opstelten, waarschijnlijk heeft u gelijk, een spandoek met een kampioensschaal is schofferend. Maar nu even uw mening over een spandoek waarop zou staan: rotterdammers lopen altijd weg! 111 Dat hadden wij wel mee mogen nemen? U begrijpt, wij bedoelen dat rotterdammers altijd weglo pen voor afspraken die gemaakt zijn, rotterdammers die de boel graag 'op stelten' proberen te zetten. Zou dat wel mogen meneer ivo opstelten? Want dat is het doek dat wij volgend jaar mee zullen nemen. BenKie.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 32