vervolg de tweede helft 1/02: AFC AJAX - Ado Den Haag C4-03 Nog meer blessureleed. Het lijkt wel of er een vloek op de selectie zit! Maar zoals JC al zei: "elk nadeel heb zijn voordeel". Koeman valt terug op de 1 "7-jarige Ryan Babel die zijn debuut kan maken in Ajax 1 En dat doet ie heel behoorlijk. Bijna pikt ie zijn goaltje nog mee, zoals het een debu tant eigenlijk betaamd. De hopjes doen niet al teveel moeite en lijken zich bij voorbaat al neer te leggen bij een nederlaag. Staan we ook weer eens met 1 -Q voor voordat de wed strijd begint. De hagenezen helpen zelfs een handje door de 1 -□ zelf alvast te scoren, Japanner Toda pleegt de haagse harakiri, waarna Sikora en Sneijder ["assist" Babel] voor de 3-0 ruststand zorgen. De tweede helft is mat. Mitea valt in, dan gebeurt er altijd wat. In de "75e minuut vinden de uitsupporters het tijd voor hun kwartiertje. Mitea vindt het prima en scoort in de zelfde minuut de A-O. En zo krijg je ze meteen weer stil. Makkelijk daggie. DB/D2: AFC AJAX - psv C2-1 Vandaag moest het maar eens een keer gebeuren. Hoewel we al zowel in het bekertoernooi als de supercup van de bureaulampjes hebben gewon nen was er nog dat ene smetje: nog nooit hadden we in de Arena een competitiewedstrijd van ze gewonnen. In het uitvak laten de spaarlichtjes weten dat ze er nu eindelijk achter zijn dat de Champions League voor hun een bruggetje te ver is. Het heeft slechts een klein decennium geduurd, maar ze geven het nu toch toe. Spor tieve jongens, die gasten. Omdat we nu toch echt door onze spitsen heen zijn, heeft Ajax Ananas-tasiou van Roda aangetrokken. Echt geen paniekaankoop, hij is dan ook pas 31 De Griek mag meteen in de basis beginnen en eerlijk is eerlijk: hij speelt een goede wedstrijd. Toch komen we weer op achterstand. De kerstlichtjes krijgen een vrije trap cadeau van Luin- ge en Bennikgoor scoort daaruit met het hoofd. Domper. Helemaal als de zelfde langlul bijna de 0-2 aantekent. Voor een open goal krijgt ie het ech ter voor elkaar op de paal te schie ten. Mwah, mazzeltje moet kunnen. Ajax zet de zaken na rust recht: Sne ijder schiet schitterend raak van afstand: in 't bovenhoekie slaat de 1- 1 tegen de touwen. Mitea maakt de winnende: de snelle Roemeen snijdt naar binnen en haalt uit waarna waterkneus de bal kinderlijk loslaat. Nicolae laat dat zich geen twee keer zeggen en zegt dankjewel: 2-1 De Arena ontploft, en Ajax laat de thee lichtjes niet meer langszij komen. Wat moest gebeuren, is gebeurd. 1 5/02: Volendam - AFC AJAX CO-23 Duels aan de Dijk hebben altijd iets speciaals. Ze staan garant voor een open wedstrijd met veel sfeer. Deze keer alleen niet. Ajax kan zijn goede spel van een week eerder niet voort zetten en haalt een moeizame 0-2 overwinning binnen. Anastasiou scoort zijn eerste voor Ajax, de twee de goal trapt Galasek van de penalty stip binnen. Pluspunt: Thomas Verma- elen maakt zijn debuut. 22/02AFC AJAX - FC Twente C1 -O] Ajax begint deze wedstrijd met de wetenschap dat de koplampjes de dag eerder van Heerenveen hebben verlo ren. Er kan dus een gaatje worden geslagen op de ranglijst als Ajax wint van FC Twente. Al vroeg komt Ajax op voorsprong uit een corner door een kopbal van Escudé, zijn eerste doelpunt in Ajax-dienst. Ajax drukt echter niet door en Twente komt een paar keer gevaarlijk voor de goal. Ste kelenburg redt Ajax in die fase. De 3 punten blijven gelukkig in Mokum, ondanks een schot tegen de paal van polak in de laatste minuut. Maar bil- lenknijpen in eigen stadion... nee, liever niet. Ajax heeft nu 9 verliespunten minder als de stoplichtjes, maar moet woensdag naar Heerenveen. Een gewaarschuwd mens - of ploeg - telt voor twee... Toch? APP'RE STRIJDERS I 3 MEI 2004 27

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 27