vervolg onafhankelijke fanclub ajax ten gestreden, het landskampioen schap en op 1 ~7 mei de finale van de Amstel Malt Cup. Succes! En dan komend seizoen... De Onafhankelijke Fanclub bestaat 5 jaar. Een mijlpaal dat we zeker gaan vieren. Houdt onze website www.ofa.nl in de gaten voor het jubi leumfeest. Vijf jaar Onafhankelijke Fanclub Ajax. In 1 999 vond een groep supporters dat niemand echt voor ze opkwam. Op initiatief van De Ajax Ster werd toen een eigen supporters vereniging opgericht. De afgelopen vijf jaar is er veel voor de belangen van supporters gevochten. Niet alleen bij gemeentes en politie, maar ook bij Ajax en de KNVB. Een groep suppor ters, die door dik en dun, in goede en slechte tijden, hun club ondersteunen, zoals wij dat doen, zijn een aanwinst voor iedere club. Die schuif je niet aan de kant, die behandel je met respect, want het zijn deze supporters die altijd maar weer door weer en wind op komen draven in binnen en buiten land, die als één man achter hun dup pie, Ajax, staan. Voor hen vecht de Dnafhankelijke Fanclub Ajax, omdat deze groep supporters nog altijd onvoldoende op waarde wordt geschat. Het duurde even voordat men door had dat de nieuwe supportersvereni ging een essentiële toevoeging was van de belangenbehartiging van de trouwe Ajax-fans. Juist deze groep was van mening dat bestaande groe peringen te weinig voor hen deed. De Onafhankelijke Fanclub Ajax liet een ander geluid horen, was strijdvaardig en niet te beroerd op de barricades te springen. Sinds de Onafhankelijke Fanclub Ajax door de club erkend is, kan er steeds vaker als officiële gesprekspartner van de supporters opgetreden worden. Waar er proble men zijn, probeert de Onafhankelijke Fanclub Ajax zoveel mogelijk door communicatie een oplossing te vinden. Dat wil niet zeggen dat dit ook altijd lukt. Koppige bestuurders op ieder niveau en bij ieder soort gespreks partner zorgen wel eens voor een ongelijke strijd. Toch proberen we altijd weer tot aanvaardbare situaties te komen. Als dat niet lukt en dat gebeurt nog wel eens - omdat het belang van supporters nog regelmatig onderschat wordt in ons land - is de Onafhankelijke Fanclub Ajax niet te beroerd om acties te ondersteunen. Of dat nou richting Ajax, de KNVB of een gemeente is. Ons Ajax-gevoel proberen we steeds weer over te brengen op Ajax, direc tie en ledenraad. De wederzijdse ver standhouding met spelers is de afge lopen seizoenen ook sterk verbeterd. Daar is een mentaliteitsverandering van zowel de Ajacieden als de suppor ters voor nodig geweest, maar het gaat steeds beter. Zo leren we van elkaar, door ook met hen regelmatig te praten, om te horen wat bij de spelers leeft. Wij vertellen dan hoe wij tegen bepaalde zaken aankijken. Ons Ajax-gevoel mag en kan niet veel anders zijn, dan dat van de spelers en de club. Als we dat hebben bereikt, dan komt vast ook weer het oude logo van de Griekse god Ajax terug. En dan wordt de ArenA eindelijk een echt Ajax-stadion, als we rood-witte stoeltjes krijgen. Een hechtere band, wederzijds respect, de Onafhankelijke Fanclub Ajax werkt daar nu al met circa 1 ZOO leden aan. Al vijf jaar. We gaan er net zo lang mee door, tot dit wederzijdse respect is bereikt en het apart vechten voor supportersbelan- gen niet meer nodig is... Heb je vragen of opmerkingen over de Onafhankelijke Fanclub Ajax, of wil je lid worden? Meld je dan bij ons per soonlijk aan. We zijn voor en na thuis wedstrijden in het Supportershome te vinden. Of surf naar www.ofa.nl en vul het contactformulier in. Bellen kan ook, met Jelle tussen 1 "7.en 23.uur, via DB - 51 52 5B 3D. Lid worden kan ook via het inschrijf formulier in deze Dapp're Strijders...

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 14