vervolg onafhankelijke fanclub ajax Een heel seizoen Onafhankelijke Fan club Ajax en de club... Het seizoen 20G3-20Ü4 zit er alweer op. Nog twee wedstrijden Cmet die van vanmiddag meegeteld] te gaan, maar kampioen zijn we al. De nieuwe jaargang kent al vroeg een hoogte punt. Dan vieren we namelijk dat de Onafhankelijke Fanclub Ajax vijf jaar wordt. Vijf tropenjaren soms, want het behartigen van supportersbelan- gen gaat je niet altijd in de koude kle ren zitten. Tegenwerking van instan ties is eerder regel, dan uitzondering. Gelukkig gaat het steeds beter en wordt de Onafhankelijke Fanclub Ajax meer en meer gezien als een serieuze gesprekspartner. Dat realiseren de overheden zich ook, want er is al heel wat bereikt. Dit afgelopen voetbaljaar bijvoorbeeld hebben we beduidend minder in een verplichte trein of buscombi gezeten. Dat is goed nieuws, een hele vooruit gang naar afschaffing van onzinnige combi's. Nog veel te vaak wordt door overheden-zonder-visie gegrepen naar de combi als middel om vooral zelf de kop in het zand te steken. Samenwer king, onderlinge communicatie, maar vooral respect zijn daarbij belangrijke ingrediënten. Helaas staat bij veel gemeentes en politiekorpsen dat respect op de allerlaatste plek, waar door je nog te vaak geen enkele samenwerking of communicatie krijgt. Toch zijn we op de goede weg. Geen combi's naar Zwolle en Willem II, FD Twente dat het toch heeft gepro beerd Céén keer geslaagd en één keer jammerlijk gefaald], maar goed, de aanzetten zijn er en de positieve kant bekijken is daarin belangrijk. Aan het eind van vorig seizoen is de Ajax Supporters Delegatie CASD] opgericht, waarin de Onafhankelijke Fanclub Ajax sterk is vertegenwoor digd. De verhoudingen met Ajax zijn sterk verbeterd. We praten beter en meer met elkaar. De komst van John Jaakke als voorzitter van onze club heeft ook aan een betere communica tie bijgedragen. Zo heeft de Onafhan kelijke Fanclub Ajax zich mogen intro duceren bij de Ledenraad en heeft de ASD een gesprek gehad met burge meester Job Gohen. Dat is positief. Wederzijds begrip en respect bereik je slechts door elkaar regelmatig te zien en te spreken. Hopelijk worden deze ontmoetingen voortgezet. De ASD heeft ook het Sfeerteam nieuw leven ingeblazen. Vertegen woordigers van de F-Side en de Vak410 Tifosi hebben daarin zitting. Bij de klassieker Ajax - feyenoord heeft het Sfeerteam een prachtig visi tekaartje afgegeven. Eigenlijk is het hele seizoen de sfeer in de ArenA al stukken verbeterd. Sterker, het wordt steeds meer ons eigen stadion! Nu nog die belachelijk gekleurde stoel tjes vervangen door stijlvol rood/wit en we kunnen gaan spreken van een Ajax-stadionWil je meewerken aan het verhogen van de sfeer en je wilt je daar positief voor inzetten, meld je dan aan via sfeerteam@ajax.nl In december overleed een hele grote supporter, een motivator in hart en nieren, Para Smit. Pas 28 werd hij en met het hele stadion hebben we tij dens de wedstrijd tegen FC utrecht waardig en met respect afscheid genomen van een zeer gewaardeerd en geliefd medesupporter. Dat de supporters van FC utrecht en de KNVB daar andere gedachten bij had den en Ajax moesten beboeten voor de fakkels als eerbetoon, dat is niet alleen schandalig, maar vooral respectloos Het seizoen 2003-2004-, een jaar waarin Ajax weer landskampioen wordt. Helaas ging het kaarsje in de Champions League en de Amstel Cup wat sneller uit. Gelukkig heeft Jong Ajax zich sterk ontwikkeld dit seizoen en strijden de jonge godenzonen nog volop mee om continuering van de successen van de laatste jaren. Momenteel wordt nog op twee fron- □APP'RE STRIJDERS I S MEI 2GQ4 1 3

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 13