vervolg de wiriterschilders Goed, de ochtend verliep rustig, onze celdeuren bleven openstaan, zodat wij een goed inzicht kregen in het reilen en zeilen van een rotter- dams politieburo op een gemiddelde zondagochtend. Na verloop van tijd werden Rob en ik om de beurt naar een verhoorkamertje gebracht, alwaar wij een soort van preek kre gen van één of andere brigadier. Toen werden we terug gebracht naar het cellencomplex. Ditmaal mochten wij bij elkaar in een cel en de deur werd wederom opengehou den. Hierdoor was het mogelijk om af en toe met een passerende agent te praten. Rob en ik werden steeds zenuwachtiger omdat het aanvangstijdstip van de wedstrijd al verstreken was: wij wilden naar het stadion toe! Maar niets wees erop dat wij spoedig vrijgelaten zouden worden. Wel was een agent zo vriendelijk om ons tussen neus en lippen door mede te delen dat de stand 1 -□ was voor feyenoord. Het doelpunt was gescoord door: John ny Dusbaba... in zijn eigen doel! Ach ja... rotterdams sadisme. Uiteinde lijk kregen wij te horen dat wij kon den gaan, het proces-verbaal was opgemaakt en wij zouden nog het één en ander te horen krijgen. Wat maakte ons dat uit., wij wilden zo snel mogelijk naar de kuip toe. Met volle vaart reed Rob zijn motor richting het stadion. Daar aangeko men kwamen wij dezelfde agenten tegen die ons 's nachts hadden aan gehouden. Na een kort gesprek wis ten wij ons naar binnen te praten en wij werden door de agenten bij... vak s afgezet. Nogmaals konden wij het schilderwerk bewonderen dat nog niet verwijderd was. Het: AJAX KAMPIOEN en THE F-SIDE RULEZ spatte van de muur af! Dat is nou een staaltje Amsterdam se humor! Wij konden de tweede helft van de wedstrijd volgen vanaf de tribune vlak achter het doel, midden tussen de fanatieke feyenoorders. Rob en ik konden een triomfantelijk gevoel nauwelijks onderdrukken. Als wij ons omdraaide keken wij recht omhoog naar vak s. Daar stonden ze dan, de branieschoppers van rotterdam, terwijl wij wisten dat op de achter kant van de reclameborden aan de binnenkant van hun vak te lezen was: A.F.D. AJAX KAMPIOEN en AMSTERDAM RULEZ. De middag werd helemaal mooi afgesloten doordat dezelfde Dusba ba de gelijkmaker in het rotterdam- se doel schoot waar wij precies ach ter stonden. Na afloop van de wedstrijd liepen Rob en ik terug naar de plek waar wij de motor achtergelaten hadden. Al napratend kwam de vraag naar voren wie nou toch eigenlijk op het idee gekomen was voor deze actie? Uiteindelijk moet het toch Rob geweest zijn die deze verrassing voor onze rotterdamse vrienden verzonnen heeft. Hij wou op deze alternatieve manier de groeten uit Amsterdam overbrengen en wij had den het vermoeden dat dat duidelijk was overgekomen! BenKie

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 10