VERVOLG OE WEDSTRIJD VAN Station staan voorin de tram een paar gasten op. "Hoem pa hoempa hoempapa", klinkt het. Eerst rustig dan steeds luider. Het mooie is dat de hele tram meedoet. Ja, ook de vader met zijn kind staan te springen. De tram stuitert over de rails en in de bocht ontspoort hij bijna. Met angst in zijn stem vraagt de bestuurder nog of we alsje blieft willen ophouden, maar uiteraard hoort niemand hem. Na vijf minuten ver schijnt het eerste politiebus- je, en de tram komt piepend en stuiterend tot stilstand. Bij iedere in,- en uitgang staat een agent die naar bin nen stormt. Dan klinkt uit de speakers dat we moeten ophouden of anders het hele end kunnen lopen naar het stadion. Vanaf dat moment is het rustig in de tram. Tot het moment dat de tram de hoek omgaat richting eindpunt; dan begint iedereen weer te springen. We stappen sprin gend uit, de smeris kan toch niets meer doen. Dp het Sta dionplein is het al druk, en het is moeilijk om wat vrien den te vinden. De poorten zijn al open, maar ik heb nog geen zin om naar binnen te gaan. Tuurlijk eerst even naar de Febo om het nodige vet naar binnen te werken. Het staat zo goed als vol met auto's op het plein, dus mak kelijk lopen zit er niet in. Laten we wachten tot ze komen wordt er gezegd. "Ze" zijn de feyenooit supporters. Waar komen die vandaan dan? Die komen aangelopen vanaf de trein. Het word later en later, maar op het plein is het nog gigantisch druk. Dp de straat bij het tankstation, om de ingang richting uitvak heen komen de eerste ME-ers staan. Ook ME te paard staat klaar. Busjes worden strategisch neergezet en onder de sup porters op het plein word doorgegeven dat ze in aan tocht zijn. Alsof het een mili taire operatie betreft, wor den met groot gemak de eerste stenen uit de grond gehaald, netjes kapot gegooid tot handzame brokken en doorgegeven aan een ieder die ze wil hebben. Dan word er opgetrokken richting de linie van ME-ers. Op een meter of tien, twintig afstand word halt gehouden en er wordt afgewacht. De politie is voorbereid, en uit de megafoons klinkt: "Hier spreekt de politie". Uiteraard wordt aan de oproep om weg te gaan en het stadion in te gaan, geen gehoor gegeven. Het commando "Linie 1,2, 3, A en 5 CHARGE!!" is het gevolg. De ME-ers rennen naar voren met hun schilden voor zich, en de latten zwaai- □APP'RE STRIJDERS I 1 B APRIL 20Q4 9

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 9