ENGLAND'S NUMBER ONE BOEKVERSLAG PAUL DODD A IAIN McNi f Titel: England's number one -The adven tures of a serial soccer yob Auteur: Paul Dodd S. lain McNee oor: Patrick Bouman Paul Dodd is geboren en getogen in Car lisle, een klein stadje in Noord Engeland, vlakbij de Schotse grens. Hij wordt door de Engelse pers gezien als één van de meest beruchte hooligans van Engeland. Die bekendheid heeft hij niet zozeer ver worven door zijn 'lidmaatschap' bij de Border City Firm Cde harde kern van Carlisle United], maar met name door het volgen van het Engelse nationale team in Europa. Hij is vrijwel altijd betrokken bij de rellen die er zijn als Engeland moet spelen en is daardoor al 1 ~7 keer veroordeeld* voor voetbalge weld. C*Dit is tot aan het moment van verschijnen van dit boek in 1 998]. Hij is al een hooligan vanaf zijn veertiende en werd ook op zijn veertiende voor de eer ste keer gearresteerdDankzij al die ver oordelingen heeft Paul dan ook een sta dionverbod voor heel Groot-Brittannië en moet hij een half jaar de bak in als hij ooit nog naar Ierland gaat. In totaal is hij ver oordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en hier heeft hij ook daadwerkelijk A en een half jaar van gezeten. Vroeger waren Sunderland, Newcastle en Middlesborough de grootste rivalen van Carlisle, gezien de geografische lig ging. Maar de laatste jaren speelt Carlis le in de onderste regionen van het betaalde voetbal, waardoor deze clubs min of meer plaats hebben gemaakt voor andere rivalen. Tegenwoordig zijn dat Preston North End, Wigan Athletic en, in mindere mate, Burnley en Blackpool. In dit boek staan dan ook vooral verhalen over ontmoetingen met deze clubs. Een club waar zij min of meer een verband mee hebben is Dldham Athletic. Een club die net als onder andere Carlisle, Dar lington en Chelsea inmiddels een reputa tie heeft als het gaat om het meereizen met het Engelse nationale team naar uit wedstrijden. In 1987 gaat Paul voor het eerst naar een wedstrijd van het Engelse nationale team. De wedstrijd is in en tegen Schotland, op Hampden Park. Er breken veel ongeregeldheden uit en uit eindelijk loopt het zo uit de hand dat hij wordt neergestoken. Precies een jaar later is het Engeland-Schotlandvolgens Paul ideaal om wraak te nemen. Ook hier breken weer flinke ongeregeldheden uit: Paul wordt aangehouden en omdat hij net een straf heeft uitgezeten wordt hij zwaar gestraft, ondanks zijn jonge leef tijd C1 "7 jaar]. Samen met Chris, één van z'n vrienden, moet hij 2 en een half jaar zitten. Verder heeft Paul onder andere een hoofdstuk gewijd aan de meest geweld dadige thuiswedstrijd ooit op Brunton Park; die tussen Carlisle en Blackburn Rovers in de Second Division in het sei zoen '84-'85. Hierbij viel aan de kant van Carlisle toen één dode. Andere hoofd stukken gaan over de eerste keer in het bestaan van de club dat Carlisle op Wembley mocht spelen Cwat één van Paul's ergste momenten uit zijn leven werd], over de uitwedstrijd Polen-Enge- land Cwat één van de mooiste momenten uit zijn Chooligan]leven werd] en over de sensatiepers, die hem regelmatig heeft betaald voor een verhaal of om iets in scène te zetten voor een foto. Ook is Paul te zien op de rellenband 'Hooligan 'SB'. Het boek bestaat uit allemaal korte ver halen, waarbij per hoofdstuk één 'avon tuur' wordt behandeld en een hoofdstuk is gemiddeld zo'n vier pagina's. Vanwege die korte, bondige verhalen leest het Cdunne] boek makkelijk weg en heb je het dan ook zo uit. Midden in het boek staan nog enkele zwart-wit foto's.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 30