HARDERWIJK OR WEG NAAR STASSBDURG Aan het einde van de middag zowaar Strassbourg bereikt en we hebben de chauffeur er op gewezen dat i.v.m het rijtijdenbesluit er niet eerder vertrok ken zou worden als drie uur 's nachts! □e plaatselijke Noord-Afrikanen zagen wel handel in de komst van de meute Ajax-supporters en verkochten blikjes cola voor 1 franc, veel te duur dus. Jan kocht één blikje, liet het geld per abuis over de kraam vallen en terwijl Hassan dit opraapte was hij er al van door met een doos van 24. Onder een spoorwegviaduct werd een kroeg geplunderd, net nadat supporter Koera netjes een krat bier had afge rekend. Aanstormende gendarmes probeerden de krat weer af te pakken omdat ze dachten dat die ook wel gejat zou zijn. Een prachtige duw en trekpartij met het kratje als inzet was het gevolg. In het stadion namen wij plaats achter het doel, omringd door een enorm aantal gendarmes met lange lat en traangas in de aanslag. Bij een vecht partij net voor de wedstrijd werd een Ajacied gearresteerdJan bemoeide zich ermee, kreeg de volle laag gas en kwam weer tot leven toen de tweede helft al geruime tijd aan de gang was. □e wedstrijd werd verloren, dus rich ting centrum Cwat een pleuris eind lopen was] om te kijken of daar nog wat Belgen aan het feesten waren. We kwamen langs een restaurant waar we niet welkom waren en dus trok Rick Ctoen 1 2D kg] zijn jogging broek naar beneden en draaide met zijn blote reet tegen het raam. Dit tot ontzetting van de gasten die aan het tafeltje direct aan het raam zaten. Dnderweg werden we verrast door een colonne bussen met Belgen die de stad verlieten. Dei, dat kwam mooi uit. Het trottoir langs deze weg werd voorzien van nieuwe tegels, zodat de projectielen voor het oprapen lagen en elke bus de volle laag kreeg. In de buurt van het centrum was alles op last van de politie gesloten. Een avondwinkel was nog open en toen de eigenaar in de gaten kreeg wat er op de stoep stond werd het rolluik in rap tempo neergelaten. Jan slaagde er nog net in iets mee te graaien: een blik sperciebonen! Wat moet je daar nou mee? Gewoon, de ruiten van het naastgelegen tankstation ingooien. En dat viel nog niet mee! In het centrum zijn we nooit aangekomen. De inmid dels gearriveerde gendarmes hadden de wegen afgezet en ons restte niets anders dan het zelfde eind weer terug te lopen, 's Morgens om 1 1 uur waren we weer in Harderwijk. Het was wel gezellig geweest. JC-H 2D04 37

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 27