VERVOLG VAK <41 I EEN VAK APART ven op een manier die we bij Ajax ook ooit nog hopen te zien. Aan het aantal "vlaggenstokjes" te zien beloofde het wat moois te worden binnen. Iets ver derop zagen we een vrachtwagen waarin een hoop werprollen en andere spullen lagen en er werden T-shirts verkocht. Dit bleek door Torino-fans "even" meegenomen te zijn. Na een snelle lunch gingen we naar de Genoa Club Pontetto alwaar de vriend schapsbanden tussen Genoa Club Amsterdam en de vele bezoekers van de site www.grifoni.net werden aange haald. Om ongeveer 14.QO uur ver trokken we naar het 1 meter ver derop gelegen stadion. Bij de toegangscontrole werden onze rook- fakkels ontdekt en gaf de vlaggenstok problemen, de politie besloot de spul len af te geven aan twee 1 B-jarige dames bij een eettentje met de mede deling dat we ze na de wedstrijd weer op konden halen. Niet zo slim natuur lijk, want zodra ze weg waren hadden we alles weer in ons bezit. Toen we eenmaal naar boven gingen en het geluid ons al tegemoet kwam kregen we echt kippenvel, helemaal bij het zien van de Gradinata Nord, die bijna een uur voor de wedstrijd al vol stond. Echter moesten we snel de zes meegenomen 41 O en Genoa spandoeken ophangen en onze vlag "optuigen". Het aantal doeken in het stadion was niet te tellen, allemaal in dezelfde stijl en van zeer hoge kwali teit, Op het moment dat er mee gezwaaid werd klonk er een behoorlijk applaus, wat wij opvatte als een teken van waardering en - wederzijds - respect. Enkele minuten later begon de vlaggenparade met de mooiste vlaggen van beide clubs op het veld, gedragen door de "topboys" van beide supportersscharenTorino en Genoa onderhouden namelijk een vriend schapsband Bij opkomst van de spelers om 1 5.00 uur verrasten de Torino fans CUItras Granata) ons met een groot doek van 25 bij 30 meter met daarop een stie renkop. Daarnaast hadden ze ook een paar honderd wc-rollen. Gradinata Nord Helaas voor ons hadden de Grifoni geen speciale actie zoals een chore ografie in petto, maar het beeld met bijna honderden vlaggen en bandieri's was eigenlijk al adembenemend genoeg Vak 41 O zou 41 O niet zijn als we naast de vlag en spandoeken ook niet nog een speciaal doek meegenomen hadden, Gp een behangrol van 25 meter stond te lezen: Genoa you are our Valentine! Qh ja, ook al kwamen we daar eigenlijk niet voor, er werd ook nog gevoetbald. Het nerveus spelende Genoa had dui delijk aanvallende bedoelingen, maar kwam al na vijf minuten van een koude kermis thuis toen uit de eerste de beste counter Torino spits Tiribocchi door een knappe actie van de razend snelle Rubino vrij voor keeper Scarpi van Genoa kwam en simpel afrondde: O-I Genoa werd hierop nog nerveu zer en de makkelijkste passes misluk ten, tot Genoa in de 31e minuut een vrije trap net buiten de 1 B kreeg na een overtreding op aanvoerder Tedes- co. Rechtsback Paolo Foglio zette zich achter de bal en krulde deze fraai in de linkerbovenhoek: 1-1 Met deze stand werd ook de rust bereikt. Uit eindelijk won Genoa met 2-1 en de drie dure punten waren binnen en de eerste thuiszege sinds vier maanden was een feit. Wij schoten tijden de wedstrijd onze fotorolletjes vol, genoten van het zon netje en keken aandachtig hoe het er aan toeging op Gradinato Nord. Slecht spel van je club, maar BB minuten lang zang, vlaggen, bandieri's en fanatisme! Je club supporten op z'n best. Boven de ingang stond een van de zangleiders met een micro foon, zijn stem klonk uit de speakers waarna uit duizenden kelen tegelijker tijd hetzelfde lied klonk. Onder hem zaten acht trommelaars met kleine trommels, niet zoals dat bij Twente of

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 24