VERVOLG VAK 41 I EEN VAK APART te bereiken zullen we er ook dingen voor moeten laten. Op de avond is ook afgesproken een termijn te stel len waarbinnen de politie duidelijkheid moet hebben gegeven over een uit breiding van het Vak. Vak 41 O heeft door middel van een pamflet en een informatieavond getoond dat er din gen anders moeten en wij gaan er vanuit dat dit ook gebeurd, nu moet de politie ook wat 'terug doen'. Beslo ten wordt om de zomerstop als ulti matum te stellen: in de zomerstop moet een uitbreiding gerealiseerd worden. Het moet wel duidelijk zijn dat wij dit alleen kracht bij kunnen zetten als alles 'rustig' blijft en de politie geen stok meer heeft om mee te slaan. Misschien wel het belangrijkste hierin is de sociale controle. Mensen moe ten worden aangesproken op hun gedrag als dit negatieve gevolgen voor het Vak of medesupporters kan heb ben. Naast de huidige gang van zaken in Vak41 werd er ook gepraat over Tifo41 Zo werd gevraagd wat de mening was over het vlaggen en het omhoog houden van bandieri's tijdens de wedstrijd, ledereen vond dat het vlaggen tijdens de wedstrijd gewoon moet kunnen aangezien we er immers zijn om sfeer te maken. Tevens werd gevraagd of iedereen wil opletten dat bandieri's en vlaggen na de wedstrij den ook weer ingeleverd worden bij de TIFO-groep. Er verdwijnen nogal eens wat dingen Cook stokjes] of ze komen smerig terug. Ook wordt gesproken over de aan spreekbaarheid en herkenbaarheid van de Tifosi. Oe aanwezigen vinden dat ze door de rode petjes goed her kenbaar zijn, alleen zouden ze zich wat meer moeten verspreiden. Ook de megafoon komt aan bod. Niet ieder een vindt het nodig, echter is ieder een het er wel mee eens dat het zangniveau op Vak 41 O niet altijd opti maal is, Oe megafoon kan er voor zorgen dat er op stille momenten gezongen word en dat er niet zes lied jes door elkaar gezongen worden. Tevens dient hij om Tifo-acties te coördineren. Aangezien men niet met alternatieven komt wordt besloten de megafoon 'de tijd' te geven. Rond 22.uur wordt de vergade ring gesloten, ledereen heeft een positief gevoel aan de avond over gehouden en er wordt besloten vaker een vergadering te houden. Wij hopen dan nog meer mensen en meningen te mogen zien en horen. Voor een uitge breid verslag van de avond zie onze internetsite. Tripje Genoa Je hebt ze vast wel eens gezien, vlag gen van Genoa op Zuid. Ze zijn gemaakt door leden van de Genoa Club Amsterdam. Een aantal Tifosi uit 41 is inmiddels ook lid van deze club en maakten samen met een aantal andere leden in februari een tripje naar Genova voor de wedstrijd Genoa-Torino. □ag 1 Terwijl Ajax op zondag een zeer mati ge wedstrijd speelde in het altijd gezel lige Volendam hadden de dag er voor in alle vroegte negen Ajacieden zich verzameld op Schiphol. Al maanden stond het tripje naar Italië in de plan ning en iedereen keek er al minstens net zp lang naar uit. Half Genoa wist al van onze komst door diverse stuk ken in de lokale kranten en op de sites. In Genoa zie je op diverse plaat sen aan de balkons van flats of de kleuren van Genoa of die van stadsri- vaal Sampdoria wapperen. Daarom werd de 41 O vlag aan het balkon van ons hotel gehangen. Vervolgens gin gen we naar de Genoa fanshop om wat spullen, waaronder het speciale shirt ter ere van het 1 1 jarig bestaan, te kopen. Dag 2, Genoa - Torino De volgende dag ging om elf uur de wekker en was het zo ver. Genoa- Torino zouden we vandaag gaan bele- DAPP'RE STRIJDERS I 1B APRIL 2004 S3

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 23