Op maandagavond S maart werd in het supportershome het eerste "Topoverleg" van Vak 41 O gehouden. Voor Ajax begrippen was het honk redelijk gevuld Czo'n SO man was aan wezig], Echter dat kan Cen moet] een volgende keer nog veel beter! En dat er een volgende keer komt, dat staat vast. De aanwezigen beschouwden het overleg namelijk als nuttig en posi tief. Het is ook goed om face-to-face van gedachten te wisselen, iets wat op het vak vaak niet gebeurd en op internet niet kan maar wat veel 41 O- ers helaas wel doen. Informatieavond Doel van de avond: het iedereen uit leggen waar 41 O mee bezig is, en waarom. Vak 41 O begon drie jaar geleden met 400 mensen en op dit moment staan er op 41 O en 4ÜS rond de QOO mensen. Vak 41 O wil echter graag uitbreiden en heeft op dit moment een wachtlijst van nog eens 4QQ mensen. De animo zal in de praktijk wanneer er een uitbreiding komt waarschijnlijk nog groter zijn. Vak 41 is daarom in gesprek met Ajax en de politie over een uitbreiding. In de gesprekken met de politie en Ajax kwamen twee zaken duidelijk naar voren die momenteel negatieve conse quenties hebben voor de uitbreiding van Vak 41 - Het gooien van diverse spullen en vuurwerk naar de vakken op de eer ste ring - De uitbraken richting 415, het uit vak. Op de vakken op de eerste ring - op Ajax - Brugge na - zitten vooral Ajax- supporters. Het heeft geen enkele zin om op medesupporters spullen te gaan gooien. Daarbij zitten er ook veel cliënten van de ABN-Amro. Bij het vorige gesprek tussen Ajax en Vak 41 O kwam er naar voren dat iemand van de ABN-Amro een nitraat in zijn nek heeft gehad. Op dit moment is Ajax bezig met contractverlenging van de ABN-Amro wat deze zomer afloopt. Dok ai denken we vaak zon der dit soort partijen te kunnen, we hebben ze wel nodig voor het geld. Daarnaast is de schade bij personen waarbij vuurwerk in de buurt afgaat ook groot. Hoofdsteward Theo Cook aanwezig] vertelt dat hij bij de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Twente vier uur buiten westen is geweest door een vuurwerkbom. Hij vraagt of iedereen op wil houden met die knallen in het vak te gooien, stel dat een nitraat in je capuchon valt. De uitbraken richting het uitvak zijn de politie ook een doorn in het oog. Het zorgt volgens hen voor een dreigende situatie. In de afgelopen acht jaar is duidelijk geworden dat er bij het uitvak niks te halen is, behalve dat je wordt uitgelachen voor een grote bek achter het hek. Het heeft allemaal weinig zin om daar stoer te gaan doen, zeker wetende dat je een uitbreiding van het Vak daarmee verpest. Het gaat hier ook om solidariteit. Op dit moment staan er nog 400 mensen op de wachtlijst, naast het feit dat 41 gro ter wil worden en hierdoor grotere TIFD acties kan houden, zou het natuurlijk goed zijn als deze 4QO Aja- cieden ook Ajax op onze manier vanaf Vak 41 O kunnen beleven. Om dingen

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 22