column Mars Nog eventjes en Ajax kan het 29e landskampioenschap bijschrijven op de toch al indrukwekkende erelijst. Ten minste, daar ga ik gemakshalve maar even van uit. dp het moment dat ik dit schrijf staat Ajax 1 2 punten voor op psv, met nog B wedstrijden te spe len, en dan zou je het toch niet meer mogen weggeven. Dat men er bij Ajax ook zo over denkt is duidelijk: al een aantal weken zie ik overal posters en spandoeken waarop mij verzekerd wordt dat een Ajacied het niet zal ver knallen. En daar vertrouw ik dan maar Bij elk kampioenschap dat word behaald gaan de gedachten altijd even terug naar eerder behaalde landsti tels. Elk kampioenschap heeft zo zijn eigen herinnering. De beste herinne ringen heb ik aan de kampioenschap pen die veilig gesteld werden in het Dlympisch Stadion. Naast de geweldi ge kampioenssfeer die je daar kon voelen, was vooral de tocht van het stadion naar het Leidseplein telkens weer een enorme ervaring. Via de Amstelveenseweg en de Overtoom ging vrijwel iedereen te voet, of per 'leen'fiets op weg naar het plein, ter wijl langs de kant van de weg de men sen stonden te applaudisseren. Voor elk open raam, en op elk balkon ston den speakers van waaruit onophoude lijk het 'We are the champions' te horen was. Die wandeling voelde als een ware zegetocht, het voelde alsof je zelf, persoonlijk, kampioen was geworden BCD.OQD Ajacieden, ter nagedachtenis aan Carlo zal ik mijn leven lang niet vergeten Het laatste kampioenschap, in 2002, is het kampioenschap met de slecht ste herinnering. Met te weinig Ajacie den per combi naar Nijmegen, om vervolgens gedropt te worden op het altijd sfeervolle asfalt van P2, voor iets dat de naam huldiging niet eens mag dragen. De bijeenkomst had iets van een slechte parodie op een huldi ging. Ver weggestopt in een uithoek van de stad werd een 'feestje' gevierd waar vakkundig elke vorm van sponta niteit uitgeslagen was. Eens, maar nooit weer Zelfs burgemeester Cohen lijkt achter dit standpunt te staan, gezien zijn uitspraak dat er maar één locatie is voor een kam pioensfeest, te weten het Leidseplein. Nu de locatie veilig gesteld lijkt te zijn moet er nog aan één ding gewerkt worden, en dat is de muzikale invulling van de huldiging. Het kan, en mag niet zo zijn dat we straks weer te horen krijgen dat Ajax coach' Louis van Gaal zo magistraal aan het roer staat, om nog maar te zwijgen over de volstrekt overbodige Nederlandstalige verkrach ting van de eerder genoemde Queen klassieker Muzikale armoede van de eerste orde. Er zijn zoveel artie sten die zeggen iets met Ajax te heb ben, maar waarom komt er nu nooit eens iemand met een goed lied, dat geschikt is voor een stadion, en niet gebaseerd is op een melodie dat al 1QQ1 keer gebruikt is. Een lied dat verder gaat dan de waan van de dag, geen gelegenheidssingle in verband met het kampioenschap, maar een echte stadionsong, zoals ze die bij de kakkerlakken wel hebben Czeg ik met enige schaamte ...3 Dus Rene, Danny, Peter, Alex en ieder ander die zich zanger/artiest en Ajacied voelt Wie neemt de uitda ging aan Sinds de verhuizing naar de Arena zijn we echter niet meer op 'eigen bodem' kampioen geworden. Het kampioen schap van 1 00B werd behaald zonder te spelen [psv verloor van Sparta in een weekend dat Ajax niet speelde]. De schaal kon vervolgens opgehaald warden in Groningen. De aansluitende historische huldiging op het braaklig gende terrein van 'De Meer' staat bij mij absoluut op één voor wat betreft de meest indrukwekkende momenten bij Ajax. De minuut stilte, samen met DAPP'RE STRIJDERS I 1 B APRIL 2D04 1 7

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 17