VERVOLG ONAFHANKELIJKE FANCLUB AJAX Ajax-aanhang. Het feestje zou gevierd moeten worden op het Leidseplein. □e burgemeester erkende dat er best wat beter en opener gecommuniceerd mag worden met elkaar. Nu krijgen supporters nog regelmatig de zwarte piet toebedeeld van de politie, terwijl dat vaak onterecht is. Hij beloofde zich in te zetten voor een communica tie vanuit wederzijds respect. Tja, als je dan in het Supportershome komt en je ziet iedereen lekker een biertje pakken op de wedstrijd, dan kun je je toch niet voorstellen dat dit een 'rovershol' is, zoals hij vaak gerappor teerd krijgt van zijn politiecommissa ris? Cohen heeft nu met eigen ogen kunnen zien, dat het gewoon heel erg gezellig is in het home! Tijdens de wedstrijd Ajax - Roda JC stond Cohen samen met voorzitter John Jaakke, icoon Bobby Haarms en bestuurder Hein Blocks op de F-Side mee te jui chen en mee te zingen. Enthousiast! Zullen we nu eindelijk een nieuwe, genuanceerde aanpak van supporters krijgen? Kampioenstijden bij Jong Ajax en A1 Begin januari. Vier jonge voetballers komen plotseling voor op de spelers lijst van het eerste. Daniel de Ridder, Ryan Babel, Tom De Mul en Thomas Vermaelen braken dit jaar door naar het eerste. Slechts weinigen hadden deze talenten zien voetballen bij de A1 of Jong Ajax. Beide elftallen worden waarschijnlijk kampioen. Ajax heeft terecht de grootste aanhang van Nederland, maar wedstrijden van onze jeugd mogen nog wel beter bezocht worden, vooral uitwedstrijden! Jong Ajax verdedigt zelfs binnenkort tegen Jong feyenoord de vorig jaar gewon nen Amstel Malt Cup! Op www.ofa.nl kun je lezen waar en wanneer. Ajax bestaat uit meer elftallen dan alleen het eerste! Steun de toekomst, zie de jeugd, ontdek de talenten! Op 1 3 april speelde Jong Ajax voor de com petitie tegen Jong feyenoord. Maan dagavond 3 mei komt Jong Heeren veen naar Amsterdam om uit te maken wie zich landskampioen van de Beloftencompetitie mag noemen. Jong Ajax staat nu alleen bovenaan en heeft alle steun nodig om dit seizoen weer eens als nummer één te eindi gen. De wedstrijden van Jong Ajax beginnen op maandagavond om 1 8.3D uur en de A1 speelt op zater dagmiddag om 14.3Q uur. Steun Ajax... ook op De Toekomst...! Weer een combi minder! Zondag 2 mei speelt Ajax om 1 2.30 uur uit tegen FC Zwolle. Supporters zijn in de regel niet blij met verplichte combi's naar voetbalwedstrijden. Door middel van vooroverleg met clubs en overheden proberen de Ajax-vertegen- woordigers Co.a. Onafhankelijke Fan club Ajax en SVAD de reisvrijheid te vergroten. Samen met de club en overheid hebben we nu voor elkaar gekregen dat Ajax-supporters weer met eigen vervoer naar de Hanzestad mogen komen. Dat is een goede zaak! Vorig jaar liet FC Zwolle slechts 4CO Ajax-supporters toe. Nu boden ze aan om 500 Ajacieden toe te laten. In het vooroverleg is het gelukt om nog meer supporters het stadion in te krijgen. Tenslotte kan dit wel eens de kampioenschapwedstrijd warden en Ajax heeft 548 voorrangsuitkaarthou- ders. Het is ons uiteindelijk gelukt om voor alle 540 vaste uitwedstrijdenbe zoekers een plekje te bemachtigen. Met andere woorden: vrij reizen naar Zwolle en 1 49 meer kaarten dan de 4QC van vorig jaar! Het is heel prettig om te zien, dat clubs en overheden terugkomen op eerdere beslissingen. Dat zijn positieve ontwikkelingen, daar mogen meer clubs en burgemeesters een voorbeeld aan nemen... "Zonder jullie staan we alleen, samen met jullie kunnen ze niet om ons heen I" DAPP'RE STRIJDERS I 1 8 APRIL 2004 1 3

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 13