De wedstrijd van.., ming van het uitvak, maar gelukkig is er een pelo ton ME in de buurt om ons te beveiligen. Een paar meisjes doen nog een poging om ons misselijk te maken door hun truitjes uit te trekken en wat daar onder zat... Een minuut of tien voor rust gaan de dames gelukkig voor even weg, en kunnen we ons weer geheel op de wedstrijd concentreren. Niet dat daar veel gaande is, want de heren gaan rusten met een 0-0 stand op het scorebord, maar je reist toch helemaal naar Enschede om de wed strijd te zien en niet voor iets anders of toch? Het entertainment in de rust is van een hoog niveau. Een groepje kleuterschoolmeisjes wordt in pakjes gehesen en mogen op de maat van een plaatselijk bandje een dansje uitvoeren. Als de 11 helden van Jong Ajax en de 11 boertjes weer het veld opkomen weet iedereen het zeker. Ajax zal wel even winnen van die gasten. Na tien tot vijf tien minuten gespeeld te hebben in de tweede helft, zien ook de boefjes van Vak- P dat hun club je weer ten onder zal gaan aan de techniek en bluf van de trotse Amsterdammers. Ze beginnen met het zingen van de prachtige liedjes: "Het zijn maar kut k*nk*r Joden", "En wie niet springt, en wie niet springt die is een Jood", een palestijnse meezinger en ook mijn persoonlijke favoriet: "Hij is een vriend van de Joden". Vooral het laatste num mer schiet bij ONZE 'vriend' hugo luijten in het verkeerde keelgat en hij besluit daarom ook om van het veld te stappen. Ex-Ajacied Jan van Halst komt een verhaaltje vertellen dat ze stout zijn geweest en als ze het niet meer doen, dat ze dan allemaal een lolly krijgen. Of iets van die strek king, want na een kwartier komt iedereen weer het veld op. Er word een hoekschop gegeven aan fc tukker en uiteraard gaat de bal in het doel ach ter Stekelenburg. Velen in het uitvak zitten elkaar aan te kijken. Had er niet begonnen moeten wor den met een ingooi? Nee, het zal wel niet. Ook na de voorsprong blijft het eerste van fc tukker met acht man in de verdediging gedrukt zitten, en komen ze er alleen nog uit om te counteren. Jong Ajax kan niet door de verdediging heen breken maar ook al lukte dat wel, dan wordt er meestal toch wel gefloten omdat er een overtreding zou zijn begaan. De wedstrijd is niet interessant meer en dat vind het merendeel van het uitvak ook. Het is veel leuker om een meisje in het vak naast je voor varken uit te maken, dan dat je je ploeg aan moedigt. Maar zelfs met onze aanmoedigingen was het deze avond niet goed gekomen met Jong Ajax. Als je met 11 man (Jong Ajax) tegen 15 man (fc tukker, luijten en zijn drie maatjes) moet spelen dan kan je wel uitrekenen dat het nooit goed gaat komen. Het is helemaal afgelopen als Jong Ajax verder moet met 10 man, nadat José Valencia een rode kaart heeft ontvangen. Het bekerverhaal van Jong Ajax is over en uit. Na het eindsignaal bedanken de spelers ons vanaf de middenstip. Ja, waarom zou je helemaal naar het vak toe lopen. Het zijn je supporters maar, die meegereisd zijn naar Duitsland. De spelers van fc tukker lopen een ererondje, alsof ze zojuist de Champions League hebben gewonnen. Wegwezen uit dit, zo snel mogelijk weer terug naar Amsterdam! Dan komen de eerste telefoon tjes. "Het was geen hoekschop, hij had een ingooi moeten geven". Vier wijzen weten na een onder breking van 15 minuten niet meer waarmee ze het spel moeten beginnen en besluiten in al hun wijs heid om een hoekschop te geven. Dit maakt de avond nog zwarter dan hij al is. Ajax wordt terug gepakt voor het foutje in de bekerfinale tegen fc utrukt. Er kan niets aan gedaan worden. De uit slag is bindend, gebaseerd op regel 5 van de spelregels veldvoetbal. Terwijl de eerste borden "Amsterdam" al weer op doemen zitten we stil in de auto naast elkaar, en weten het toch heel zeker: het zijn allemaal Kut Hoeren bij de knvb. Gegroet, Tenerife

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 8