De wedstrijd van... FC Twente - Jong Ajax: 16-12-2003 Ik ben met een maat onderweg naar Enschede en we "vliegen" over de snelweg: lang leve de files! Gelukkig zijn we ruim op tijd vertrokken, we hadden immers een routebeschrij ving van Ajax ontvangen (altijd betrouwbaar...). Onderweg bellen we wat bekenden op, maar helaas is deze wedstrijd blijkbaar niet belang rijk genoeg. Toch hebben we uitein delijk geluk, een paar andere gasten vertellen dat ze ook in de auto zitten en onderweg zijn naar de wedstrijd. Maar ze zitten wel een flink eind ach ter ons. Vastbesloten om eerder dan hun aan te komen, zetten we de gang er flink in, en zorgen zo dat we wat meer voorsprong krijgen. Als we even later gebeld worden met de medede ling dat onze 'belagers' vastzitten in een file, heb ben we zelfs nog even tijd om te eten bij een plaatselijke McDonald's en komen daar wat Ajacieden tegen. Maar de rij is te lang, dus we kiezen voor de McDrive. De hele dag nog niet gegeten, dus binnen de kortste keren zit de auto vol met geurende hamburgers, patat en cola (light uiteraard, want we moeten op de lijn letten). Rustig eten is er niet bij, dus met een gangetje van 130 eten we het gekochte junkfood op. Aangekomen in de buurt van Enschede raken we onze voorsprong binnen zeer korte tijd kwijt. Mede dankzij de routebeschrijving. En dus rijden we maar in de richting van de borden waarop 'sta dion' staat. Al snel zitten we dus vast in een menigte Twente supporters. We kunnen geen kant meer op. En waar kan je dan vragen waar het uit vak is? Bij de stewards, maar die zijn dus nergens te bekennen. Dan maar omkeren en kijken of we rond het stadion kunnen rijden en ja hoor, we kun nen over een landweggetje rijden, om het stadion heen. Niet dat we bij het uitvak komen, maar we kunnen om het stadion heen rijden. Godver, weer terug. Het is een stuk rustiger nu, want het is vijf minuten voordat de wedstrijd gaat beginnen. Bij een verkeersregelaar vragen we waar het uitvak is, en hij zegt vriendelijk dat we even moeten omkeren en dat hij het dan uitlegt. Doorrijden dus, en zo betrouwbaar als de beste man eruit zag, vragen we het honderd meter verder nog een keer. Deze steward vertelt doodleuk dat het uitvak om de hoek ligt. Hadden we naar de vorige boer geluisterd, dan waren we nu nog rondjes aan het rijden. Eindelijk aangekomen bij het vak, kan er nog net één gaatje gevonden worden voor de auto, en wonderbaarlijk genoeg staan er acht stewards die met liefde onze kaart willen scannen. Daarachter staan nog eens tien tukker-stewards die ons alle maal wel willen fouilleren. Maar één dikke vent die aan mijn noten zit is meer dan genoeg. Ook de goody-bag van McDonald's met de laatste burger erin word grondig onderzocht. En gelukkig zit er geen bom in. Vrijwel als laatste komen we het vak in en we hebben dan ook het genoegen om hele maal onder in het vak plaats te nemen. Voordeel hiervan is dan wel weer, dat je het zeker niet koud kan krijgen want er is amper ruimte om adem te halen. De wedstrijd is natuurlijk al begonnen, maar het staat nog 0-0. Ook nu is Jong Ajax weer net zo goed als fc tukker, zo niet beter. Zowel Krohn- Dehli als Culina komen regelmatig dreigend in de buurt van het strafschopgebied, maar weten niet te scoren. Onze opkomende vleugelspelers De Ridder en Esajas krijgen ook kansen om de score te openen, maar ook hun zit het niet mee. Aan de overkant is het stil, net als in de rest van het sta dion. Ja, iedereen kan winnen van de kakkerlak jes. Maar voor Ajax (en zelfs het tweede elftal) moetje toch wel meer kwaliteit hebben. De span- doekjes in het stadion zien er stoer uit, maar zoals bekend zijn het hooligans op tv. In het stadion stellen ze niets voor. Wél zit er een groep van twintig gevaarlijk uitziende meisjes naast het uit vak. Er is zelfs nog even sprake van een ontrui- AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 7.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 7