De Redactie Zondag 22 februari 2004: AFC AJAX - FC Twente. Hopelijk kunnen we vandaag sportie ve revanche nemen na de nederlagen in Enschede van Ajax (competitie) en Jong Ajax (Amstel Cup). En een overwinning brengt ons weer wat dichter bij het landskampioenschap. We moeten natuurlijk niet te hard van stapel lopen, maar de vooruitzichten zijn gunstig. Het team speelt lekker, de punten blijven komen en de ban rond Ajax - psv is eindelijk doorbroken. Wel moet er opgemerkt worden dat het team nog wel eens te snel besluit om een wedstrijd rustig uit te spe len in plaats van nog even extra gas te geven. Met betrekking tot supportersaangelegenheden zijn er een aantal zaken te noemen. Zo heeft men een nieuwe combivorm bedacht: de omloopcombi. Bij Ajax - Ado Den Haag en Ajax - psv was het looppad ten oosten van het trainingsveld afgeslo ten. Supporters moesten daarom omlopen via de andere kant van het trainingsveld. Verder was er natuurlijk de late en onzinnige beslissing om het supportershome rondom Ajax - psv te sluiten. Eerder was er door zowel de gemeente als de politie toegezegd dat het honk open zou mogen zijn. Maar enkele dagen voor deze wedstrijddag kreeg het honk te horen dat ze alsnog de deuren moesten sluiten. Maar gelukkig had het honk ook mooie dagen, zoals op 17 januari toen het Ajax Supportersfeest werd gehouden. Veel positieve reacties en zeker voor herhaling vatbaar. En natuurlijk hadden we wederom een uitzending van Opsporing Verzocht, waar enkele Ajax-suppor- ters in beeld kwamen vanwege het gooien van ste nen naar gepantserde ME-busjes. Om hier landelijk aandacht aan te besteden in een programma wat gevuld is met moordenaars, verkrachters en gewa pende overvallers, vinden we veel te ver gaan. Wat we nog even willen noemen, maar waar we verder weinig woorden aan vuil zullen maken, is het belachelijke schikkingsvoorstel van de knvb. Een bedrag van 25.000 euro vanwege de fakkels die afgestoken werden tijdens Ajax - fc utrecht, als eerbetoon aan Para Smit. Om Ajax tegemoet te komen hebben supporters op Zuid en Vak410 gecollecteerd en de opbrengst aan Ajax overhan digd. Ajax en de supporters betalen zo gezamen lijk de boete. En dan het fanzine. Je hebt nu de vierde Dapp're Strijders van dit seizoen in je handen. En met nog twee edities te gaan lijkt onze doelstelling - zes fanzines per seizoen - bereikt te worden: een goede zaak. Het fanzine is wederom goed gevuld, waarbij zowel de historie als de actualiteit een plek hebben gekregen. Van het ontstaan van de naam F-Side tot de evaluatie van Ronald Koeman, van de bom in De Meer tot de 'pilot' staanvakken. Twee rubrieken ontbreken: 'Bla... en meer' en het 'Boekverslag'. De eerste rubriek maakt éénmalig plaats voor een speciale aankon diging (zie hiernaast) en voor het boekverslag was simpelweg geen plaats. In het volgende fanzine komen beide rubrieken overigens gewoon weer terug. Heb je zelf nog ideeën, stukjes of foto's voor het fanzine of onze website? Stuur ze dan per e-mail of per slakkenpost naar ons toe. Onze gegevens staan in het Colofon. Veel leesplezier! AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 5.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 5