trokken, Pasanen speelt tegenwoordig bij Portsmouth, Wamberto in België en Aron Winter is gestopt. Minpunt is het vertrek van Richard Witschge. De mateloos populaire Ajacied krijgt van Koeman geen nieuw contract, waarschijnlijk omdat hij te oud is. De trainer geeft de voorkeur aan Van der Vaart en wil Witschge niet laten wegkwijnen op de bank. Litmanen krijgt daarentegen WEL een nieuw contract, terwijl de Fin het halve seizoen geblesseerd is geweest. Of dat nou is omdat Koeman er een ervaren speler bij wil houden of omdat hij het niet aandurft om twee populaire Ajacieden tegelijk weg te sturen weten we niet. De waarheid zal wel ergens in het midden liggen, vreemd is het echter wel. Het transferbeleid houdt dus niet over. Er zijn te weinig lichtpuntjes. Laten we hopen dat het met gewenning te maken heeft. Maar zoals ene J. Cruijff al zei: "Elk nadeel heb zijn voordeel Want Doorbraak jeugdspelers Koeman schroomt niet om jeugdspelers de kans te geven zich te bewijzen, wat sowieso al een goede eigenschap is. En Ajax heeft natuurlijk een naam hoog te houden: de beste jeugdopleiding van de wereld. Na wat magere jaren lijkt er nu weer een goede lichting te zijn. Van der Vaart is er al als Koeman bij Ajax binnenstapt, maar al snel worden er nog meer spelers bij het eerste gehaald. Wesley Sneijder is het volgende supertalent wat op het middenveld doorbreekt. Beide middenvelders heb ben hun sporen nu al bij Ajax verdiend en ook het Nederlands elftal mag de beide Ajacieden dank baar zijn. Ook de Zuid-Afrikaan Steven Pienaar groeit uit tot een heerlijke speler, al is hij alweer enige tijd uitgeschakeld. Inmiddels traint Pienaar gelukkig alweer mee met de selectie, goed nieuws dus. Koeman heeft ook een grenzeloos vertrou wen in Johnny Heitinga. De jonge centrumverdedi ger krijgt van de trainer een basisplaats na terug te zijn gekomen van een lange blessure. Heitinga beschaamt het vertrouwen van zijn trainer niet en valt ondertussen al niet meer weg te denken uit de opstelling en ook Oranje lonkt. Hetzelfde geldt voor Nigel de Jong. De sympathieke Amsterdammer is bezig aan een goed seizoen en speelt de laatste tijd in de basis bij afwezigheid van Hatem Trabelsi. Hij lijkt zelfs Grygera al uit de basis te hebben gespeeld, toch een aankoop van Koeman. Het naderende vertrek van Trabelsi is nu al opgevangen op deze manier. Belg Jelle Van Damme heeft ook al voldoende kansen gehad van Koeman. Op ons maakt hij echter een onzekere indruk, de Belg is het "net niet". Maarten Stekelenburg wordt al jaren bestempeld als een groot talent, en daar Lobont momenteel gebles seerd is, krijgt hij weer de kans zich te bewijzen. Desondanks heeft Koeman de Roemeen als eer ste keeper aangewezen. In de winterstop heeft Koeman nog meer jeugd spelers bij het eerste gehaald. Deels uit nood geboren dankzij de heersende blessuregolf, maar ook zeker naar aanleiding van positieve geluiden van John van 't Schip en Danny Blind. Daniël de Ridder (zie ook Dapp're Strijders nummer 7) maakt tot nu toe de beste indruk. Bij gebrek aan een "echte" rechtsbuiten krijgt de jonge Amsterdamse Ajacied de kans van Koeman en dat doet hij tot nu toe fantastisch. Zijn concurrent Tom De Mul is ondertussen alweer teruggezet, Tomas Vermaelen moet zijn debuut nog maken. En tegen Ado Den Haag mocht spits Ryan Babel de volledige 90 minuten meedoen. Eerlijk is eerlijk: Koeman geeft de jeugd nu meer dan genoeg de kans zich te bewijzen. Ronald Koeman AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 3 1

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 31