Vak 410 Red White Fighters 3-jarig bestaan Wie had destijds ooit kunnen denken dat we zo ver zouden komen en zo snel zouden groeien? 3 jaar geleden op 26 januari begon het op een koude vrijdagavond allemaal voor Vak410. Destijds werd op Vak114 met zo'n 200 man verza meld en sfeer gemaakt. Na dit succes is een aan tal Ajacieden in gesprek met Ajax gegaan om een permanent vak te zoeken waarin de over de Arena verspreidde - voornamelijk jonge - suppor ters sfeer konden gaan maken. Uiteindelijk bleek Vak410 de enige geschikte optie. En zo geschied de.... op 19 augustus 2001 werd tijdens de wed strijd Ajax - Roda voor het eerst sfeer gemaakt in Vak410. Nu 3 jaar later weet heel supportersmin- ded Nederland wie wij zijn. De ludieke, originele en zelfgemaakte acties en het fanatiek steunen van ons aller Ajax heeft ons tot een 'vak apart' gemaakt in de Arena. Dit alles had natuurlijk niet zo kunnen zijn zonder een ieder die zich in de afgelopen 3 jaar heeft ingezet voor het vak. Van supporters tot algemeen directeur en van de gemeente (nu de 2e uitbreiding nog!) tot de ste wards. Wij willen daarom iedereen bedanken voor de steun, hulp en het fanatisme en hopen dat iedereen zijn/haar steentje blijft bijdragen, zodat wij nog verder kunnen groeien! Ter ere van het 3- jarig bestaan is ook de website volledig ver nieuwd. Het is zeker een bezoekje waard en input voor op de site is altijd welkom! Neem dus een kijkje op www.vak410.nl voor al het nieuws omtrent Vak410 en nog veel meer. Over twee jaar dus ons (en jullie) 5-jarig jubileum - zet het vast in je agenda - waar natuurlijk een groot feest en meer bij zal gaan horen. Maar laten we niet ver der op de zaken vooruit lopen. Uit de voegen gegroeid Inmiddels is Vak410 natuurlijk niet meer weg te denken uit de Arena. We leveren een zeer grote bijdrage aan de sfeer d.m.v. de TIFO maar ook qua zang natuurlijk. Voor de -hopelijk nabije - toe komst hopen we op Noord 2e ring een soort Curva neer te zetten. Met het merendeel fanatieke Ajacieden. We zijn al hard op weg want ook de sfeer in de nabijgelegen vakken wordt steeds beter! Een eerste stap op weg hiernaartoe is een 2e uitbreiding van het vak. Op 5 februari (moment van schrijven 1-2-2004) heeft hierover een gesprek plaatsgevonden met een delegatie van 410, de ASD, Ajax en Ed Hogervorst van de poli tie Amsterdam. De uitkomst hiervan staat inmid dels op de site als het goed is. De wachtlijst is inmiddels opgelopen tot zo'n 300 supporters en veel supporters van andere vakken proberen ook op het vak te komen door "over te lopen". Er is dus veel vraag en een grote aantrekkingskracht maar geen aanbod. Aangezien het onmogelijk is om op Zuid eerste ring plaats te nemen en nie mand gebaat is bij nog meer fanatieke vakken vinden wij dat Ajax, gemeente en politie onder bepaalde voorwaarden dus gehoor moet geven aan ons verzoek om over te gaan tot uitbreiding. Door meer ruimte te creëren kan iedereen wat rui mer staan en hopen we onderlinge irritaties (bij voorbeeld doordat iemand per ongeluk drinken over zich heen krijgt) te voorkomen. Wanneer er een uitbreiding komt zal dit zijn in 409, andere opties zijn uitgesloten helaas. Op een gegeven moment moet iedereen zich trouwens wel realise ren dat de rek er uit is en we misschien niet ver der mogen of willen groeien. Het hele gebeuren op het vak moet namelijk wel middels o.a. sociale controle in de hand te houden zijn. Ook kan ieder een zichzelf en een ander helpen bij het realise ren van een uitbreiding door de eigen verantwoor delijkheid te nemen. Te vaak worden er namelijk nitraten en dergelijke naar de eretribune gegooid. Wij zijn niet tegen vuurwerk maar dit kan en mag natuurlijk niet op eigen mensen gegooid worden! Een ieder weet voor zich of ie zich aangesproken moet voelen of niet. Bedankt voor jullie medewer king. Wist je dat...: ...de F-side Fun and Fanshop de belachelijke prijs van 4 euro voor een simpel vlaggenstokje (die ook gebruikt worden voor bandieri's) durft te vra gen? Daarom zijn wij op zoek gegaan naar een goedkoop alternatief om aan te bieden. Vak410 zou Vak410 niet zijn als we dat niet gevonden hadden. Vanaf heden is het dus mogelijk om voor slechts 1,50 een stokje op de omloop bij ons aan te schaffen. Op sommige wedstrijddagen zullen ze ook voor de supporters uit andere vakken dan 410 verkocht worden in het honk. Hou hiervoor onze site goed in de gaten! AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 27.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 27