Uiteindelijk arriveerden wij op Wembley Station. Na het verlaten van het metrostation bleek dat wij ons in een wat kale woonwijk bevonden. We volg den maar gewoon de massa en kwamen al snel uit op het beroemde plein voor Wembley. Het blijft een imponerend gezicht, die weg die langzaam omhoog gaat richting de twee torens. Duizenden en nog eens duizenden mensen die zich als een zwerm mieren rond een honingpot bewegen. Al gauw bevonden wij ons ook in die mierenhoop, ietwat onwennig probeerde wij mensen te ontdek ken die eventueel kaartjes voor ons hadden. De vorige avond was ons door gasten verteld dat er een goede kans bestaat dat wij op de zwarte markt aan een kaartje konden komen, dus we waren optimistisch gestemd. Helaas, de praktijk viel tegen. Op een gegeven moment werden wij via via geattendeerd op een paar types die zich onopvallend bij een stenen gebouwtje ophielden. Nadat wij een van hen aangesproken hadden, werden wij meegenomen naar een rustiger plekje, alwaar wij twee kaarten te zien kregen die ons tegen een woeker prijs aangeboden werden. Ten eerste vonden zowel Rob als ik dat die kaarten er toch wel erg verkreukeld uit zagen en ten tweede was de prijs velen malen boven ons budget. Daarnaast ging van de uitstraling van de gasten die om ons heen stonden nou niet bepaald een geruststellend gevoel uit. We hadden eerder het idee dat het een stel oplichters waren, dus sloe gen wij hun aanbod vriendelijk maar beslist af en maakten dat wij weg kwamen. Afijn, om een lang verhaal kort te maken, wij heb ben tot aan het begin van de wedstrijd rondom Wembley gezworven om daarna de metro te pak ken en weer terug te gaan naar het centrum. Daar aangekomen hebben we de wedstrijd in een hele gezellige pub bekeken, in het gezelschap van tientallen United fans. De uitslag was typisch Engels. Het machtige United verloor met 0-1 van het nietige Southampton. Dat dit leidde tot een ietwat wrevelige sfeer in de pub waar wij ons in bevonden, behoeft geen betoog. Teleurgesteld stroomde de kroeg leeg, de United fans liepen zingend en schreeuwend door de stra ten van Londen. Na enige tijd werd de groep aan gevuld met gasten die van de wedstrijd kwamen. Rond Piccadilly Circus werd de sfeer grimmig, vooral toen in een steeg enige Londense suppor ters gesignaleerd werden. Dit leidde tot een bestor ming van de nauwe straat. Rob en ik stonden op veilige afstand toe te kijken, ons verbazend over de hoeveelheid glaswerk die ons om de oren vloog. Aan het uitwisselen van de flessen kwam al snel een einde door wederom kordaat optreden van de politie. Wij besloten om nog een paar kroegen te bezoe ken en na nog een korte nachtelijke tocht door het centrum van Londen, waarin op een korte scher mutseling met Tottenham lads na niets bijzonders meer gebeurde, gingen wij weer terug naar ons hotel. ie Club nu! risk or loss AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 23.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 23