SORTIE plaatsbewijs ïïfSfö» Benkie: F-Side vanaf een afstandje in de gaten te houden, maar hoefden (tot nu toe) niet in actie te komen. Na enige bezoekjes aan een paar pubs was het tijd om "the Mighty Duck" op te zoeken. Dat was de kroeg waar wij met Stevie hadden afgespro ken. Het bleek om een pub van twee verdiepin gen te gaan, waarvan de bovenste verdieping geheel gevuld was met Man. United sups. Het weerzien met Stevie was hartelijk, we werden voorgesteld aan diverse lads en overal met enthousiasme onthaald. De meeste fans vonden het een sympathiek gebaar dat een AJAX afvaar diging naar hun wedstrijd was gekomen, mede daardoor hadden wij dan ook het gevoel dat wij door de groep werden geaccepteerd. Dit resul teerde in een wellicht wat overmoedige poging mijnerzijds om, nadat de Engelsen even uitge zongen waren, zelf enige AJAX liederen aan te heffen. Welwillend werd er, uit beleefdheid, mee geneuried, maar nadat ik het eerste couplet van de Zilvervloot ten gehore had gebracht, werd mij middels een groot glas bier te verstaan gegeven dat ik mij beter kon wijden aan deze alcoholische versnapering. Dit was weer een signaal voor ons, als echte Hollanders zijnde, om menigmaal te dreigen met het zingen van nog een bekende Hollandse voetbalhit. Kortom, het werd erg gezel lig daar in de machtige eend. Afijn, op een belachelijk vroeg tijdstip in de avond kregen wij te horen dat de pub dicht ging. Wij lie pen samen met een behoorlijk groepje door de straten van donker Londen, ondertussen liederen zingend en yells schreeuwend. In een zijstraat zag Rob plotseling een stel vuilnisbakken type jaren 60 staan. Wij kwamen meteen op een ideetje. Rap werd zo'n ijzeren bak opgetild en op straat gesmeten. Dat dit gepaard ging met een kletterend geluid is heel goed voor te stellen Dat dit voor onze Engelse vrienden aanleiding was om dan maar meteen de hele steeg leeg te rau zen met die bakken en ze tegen auto's en door ramen heen te gooien... nee, dat hadden we niet voorzien. En dat binnen een paar minuten de straat van beide kanten was afgesloten door poli tie, ook dat hadden we niet verwacht. Rob en ik konden ternauwernood aan een arres tatie ontkomen, door ons voor te doen als onschuldige toeristen uit Holland, die per ongeluk in deze groep verzeild waren geraakt. Met een welgemeend advies van een agent "move on or I'll nick you.", werd ons duidelijk gemaakt dat wij maar beter konden doorlopen. Het werd trouwens toch tijd dat wij ons hotel weer eens gingen opzoeken, morgen stond ons nog een spannende dag met nieuwe avonturen te wachten. Totdat er ineens een boel lawaai van buiten tot ons doordrong. Onmiddellijk werden er ramen open geschoven en diverse verwensingen naar gasten in het duister geschreeuwd. Wat bleek? Het was een stel locale supporters ter ore geko men dat de United fans in deze pub zaten. De collega's uit Londen waren dan ook niet te beroerd om even een bezoekje te komen afleg gen. Helaas werd het feestje in de kiem gesmoord door zeer kordaat optreden van politie, die ineens ter plekke was. De pub werd korte tijd gesloten, niemand mocht erin of eruit terwijl de bobby's de straat schoonveegden. Dat je dit let terlijk moet nemen mag blijken uit de hoeveelheid glaswerk die vanuit de tweede verdieping van onze 'vesting' was gesmeten. Zaterdag, 1 mei, Londen. Na een goede nachtrust en een "overheerlijk" Engels ontbijt gingen we de stad weer in. Het was RA. CUP - DAY en op het affiche stond: Manchester United vs. Southampton. Via de metro werden wij naar het wereldberoem de voetbalstadion gebracht. Wat opviel is dat je supporters van beide clubs rustig naast elkaar staand in de metro en op de perrons zag. Geen onvertogen woord of andere zaken deden zich voor. Was dit een voorbeeld van Engelse beleefdheid? Uitsluitend toegang tot VAK Staanpl 424 F Op vertoon vu uitalaitend de sortie ul rem loriuz tut dn d«- Date 072 WARN NfiS Vin ors diS4/retain and produce this docket on request You are admitted as a visitor on the strict understanding that you comply ltWAI) jespects with the Club rules. You are hereby wamqfuhat if vou do not observe the Licensing Laws you wnfbf expelled from the Club premises and that the rrfKiJhrx responsible for your introduction will be brought befbèe committee. You are respectfully Informed thaY-d(pu enter the Club grounds and premises entirely at yöufwwn personal risk and that no responsibility is accepted rer damage or loss of your property or motor vehicle etc. STANDFAST

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 22