De Bom Begin jaren tachtig (09-01-83) stond de wedstrijd Ajax-FC Den Haag in het teken van "De Bom". Vooraf waren er al signalen bekend bij de politie dat er bij F-Siders plannen bestonden om een bom te gooien in het supporters vak van FC Den Haag, het pakte ech ter net iets anders uit! Jan uit Harderwijk was toevallig ook in de buurt en verteld: Voor de wedstrijd werd er grondig gefouilleerd bij de ingang van vak F en een groep van circa 60 F- Siders besloot om niet vak F op te gaan doch zich achter de Reynoldstribune om, naar de achterin gang te begeven waar de Flagenezen vanaf sta tion Diemen naar binnen zouden komen. Een peloton ME hield daar de doorgang echter afge sloten en bleef er niets anders over om dezelfde weg weer terug te gaan om het via de andere kant te proberen, dus voor de eretribune langs naar de Stadszijde. Daar aangekomen bleek dat de ME dat niet verwacht had en dus werd bij vak O ver zameld en gewacht tot de Hagenezen zouden arri veren. Toen de circa 350 Hagenezen, begeleid door ME, zich bij de achteringang melden werd er door de F-Siders van alles richting de kassa gegooid waar de Hagenezen één voor één een kaartje moesten kopen en het een gedrang was van jewelste zodat elk projectiel wel doel trof. De ME trok nu op vanaf de Reynoldstribune rich ting vak N, wat voor de gasten uit Den Haag gere serveerd was. De F-Siders voor zich uit drijvend bleven de ME-ers net voorbij de ingang van vak N staan om daar een linie te vormen. Om toch zo dicht mogelijk bij de Hagenezen te komen beslo ten de F-Siders maar om vak O op te gaan, pre cies naast het bezoekersvak. De twee suppoosten bij dit vak werd vriendelijk de keus gelaten om weg te wezen of anders onder de voet gelopen te worden en daar hoefde dus nauwelijks over te worden nagedacht. In het vak aangekomen werd nog even gewacht tot een groot deel van de Hagenezen binnen was om zo de kans te vergro ten om iemand te raken met allerhande projectie len die onder de tribune verzameld waren. Dat de fouillering van de Hagenezen niet erg secuur was gebeurd bleek wel uit het feit dat de eerste de beste Hagenees met wie ik een praatje wilde maken een ouderwetse katapult uit zijn binnenzak haalde en mij vanaf een paar meter afstand met ijzeren krammen begon te bestoken die behoorlijk hard aankwamen. Ik ging een stukje terug en smeet toen uit volle kracht een bierfles naar hem toe. De fles spatte uiteen op het hek net voor hem en toen besloot hij ook maar een veiliger plek op te zoeken. Met een brede grijns op zijn muil keek hij mij aan met een blik van: oké 1-1. Het was intussen een gigantische gooi en smijt partij geworden en alles wat er richting Hagenezen gegooid werd kwam in een mum van tijd weer retour. Onderhand was supporter T. (lijfwacht van Centrumpartij-voorzitter Janmaat) ook in het Haagse vak aangekomen en deze 2.30 meter lange reus was een dankbaar doelwit.. Godsamme, die gozer stak werkelijk overal boven uit. Intussen was ook "ons" vak aardig vol gestroomd met Ajax supporters die hier hun vaste plek hadden en ons duidelijk lieten weten het met de hele gang van zaken niet eens te zijn. Tevreden keken ze dan ook toe toen de ME posi tie innam langs het hek tussen Hagenezen en F- Siders zodat de rust enigszins terugkeerde. Ook ik had de geruchten gehoord over een bom die F- Siders zouden gooiden en dacht eigenlijk dat het onderhand maar eens moest gebeuren, het Haagse vak aardig vol en het was mogelijk om na het gooien in de menigte op te lossen. Eindelijk werd er een bom gegooid, alleen kwam deze vanuit het Haagse vak en ontplofte een paar meter voor mij. Een enorme knal, een rook wolk en mensen die in paniek wegvluchten richting uitgang, géén rekening houdend met diverse gewonden die op de grond lagen. Als je niet in het gedrang terecht wilt komen kun je het beste even tjes wachten en dat besloot ik maar te doen. Links en rechts zag ik mensen met bebloede gezichten, gescheurde kleren etc. Opeens zag ik precies voor mij een jongen op de grond liggen, roerloos en lijkbleek. Ik bukte mij om te kijken wat hij pre cies mankeerde en zag toen direct dat het foute boel was, er lag al een behoorlijke plas bloed en het stroomde maar door, zo te zien vanuit een beenwond. Ik riep naar de eerste de beste die in de buurt was en zei "pak hem beet gvd, hij moet het vak uit" en samen begonnen we hem de trap AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 22 FEBRUARI 2004 1 3.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 13