Ridder met talent Het hangt natuurlijk wel van de speler af, of het een aanwinst is of juist niet. Neem bij voorbeeld Jari Litmanen, die meedeed met Jong Ajax tegen Jong p$v (4-0), die wilde zelf meespelen. Dus het kan een verbetering zijn, maar meestal niet. De uitwedstrijd tegen de jonkies' van de kakkerlakken, daar speelden een stuk of zes/zeven spelers van het eerste mee. Niet zo heel gek dus, dat die wedstrijd verloren ging. Het is oneer lijk, maar wel heel erg leerzaam. Voor de Amstelcup wedstrijd tegen FC Twente heeft Daniël goede hoop. Als we zo blijven spelen zoals de laatste wedstrijden (Jong Ajax-jong p$v 4-0, jong Heerenveen- Jong Ajax 0-3, jong AZ-Jong Ajax 1-3) dan kunnen we gewoon winnen. We moeten uit gaan van onze eigen krachten, en waar schijnlijk doen er deze keer geen spelers van het 1e elftal mee omdat die een dag later moeten spelen. Als FC Twente eenmaal verslagen is, dan hoopt Daniël toch wel op een grote club voor de volgende ronde. Het mooiste zou zijn om feyenurd of p$v thuis te loten (in Amsterdam dus). Een forse tegen stander is mooi, want Jong Ajax is toch altijd de underdog. Hoewel er door vrijwel ieder een al vanuit word gegaan dat FC Twente eventjes word verslagen, kan je er toch zomaar uit liggen. Wat dat betreft is het gun stiger als je een grote tegenstander treft. Dan word er minder verwacht. Het nadeel van (tot nu toe) uitwedstrijden is, dat je niet kan peilen of er veel supporters van Ajax bij zijn. De wedstrijd tegen Den Bosch was leuk, er waren veel Ajax supporters mee, maar uiteraard heeft De Ridder het liefst een thuiswedstrijd. De supporters van Ajax? Zijn goede suppor ters volgens Daniël. Iedere club heeft een fanatieke harde kern, en daar is niets mis mee. Jammer is wel, dat de supporters meestal negatief belicht worden. Er zijn ook zat leuke spreekkoren en actie's. Als de media alleen maar negatief is, dan roep je dat over jezelf af. Neem bijvoorbeeld Den Bosch uit: 90 minuten lang sis-geluiden, en harnasDAT gaat te ver. Ook oerwoudge luiden maken is fout. De Ajax-fans zijn wat dat betreft netjes. Het is goed dat de media geen aandacht besteed aan de dingen die bij Den Bosch zijn gebeurd, dan word het alleen maar erger. In het supportershome is hij maar één keer geweest. Hij komt trainen en gaat weer weg. Maar het is wel goed dat het er is. Dat het home tijdens risicowedstrijden gesloten is, kan hij in eerste instantie wel begrijpen. Het is uit voorzorg. Maar als we dan vertellen dat 'sunrise' wel open is, snapt hij ook niet waarom het dan is. Hij vindt het oneerlijk. Zijn favoriete speler is Jari Litmanen. Jari van vroeger was goed, nu is hij meer een voorbeeld voor Daniël geworden. Jari is een echte teamspeler, terwijl Daniël meer op de individuele actie gericht is. Vroeger waren de drie van AC Milan zijn idolen. Nu word hij getraind door één van de drie (Marco van Basten). Dat hij het uiterlijk heeft van Dani (De Cruz Carvallo) beschouwt hij niet echt als een voordeel, meer als een nadeel eigenlijk. Mensen vergelijken je toch met hem, en het roept een bepaald imago over je af. Daniël heeft veel discipline en heeft zijn diploma voor het gymnasium vorig jaar gehaald, dus die vergelijking gaat niet op. Een bijkomend nadeel is, volgens Daniël, dat de trainers hem ook anders benaderen. Ze zijn bang dat het met hem dezelfde kant op gaat als met Dani. Qua speler kunnen ze wel enigs zins vergeleken worden. Een goed schot en goede techniek. Daniël beschrijft zichzelf als een speler met veel techniek, snelheid, mak kelijk passeren van de man en gaat voor de beslissende actie. Hij is grillig, en kan wat AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 14 DECEMBER 2003 9.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 9