Ridder met talent Daniël is sinds negen jaar bij Ajax actief. Eerst heeft hij voor AFC gespeeld, en werd in het seizoen '94- '95 naar aanleiding van een gescoord doelpunt tegen de D2 van Ajax gescout. De D1 van AFC won die wed strijd met 3-1Na het spelen van een aantal selectiewedstrijden mocht hij in de jeugdop leiding van Ajax komen. De Ridder is nooit mascotte geweest bij een wedstrijd van het eerste. De selectie hiervoor word gedaan door de pupilsecretaris en gaat tot ongeveer de D1, daarna ben je te oud. Het beeld wat wordt geschilderd over de jeugdopleiding van Ajax in de film "Daar hoorden zij engelen zingen" klopt wel volgens Daniël. Het is een harde leerschool, die puur prestatiegericht werkt. Het gaat er bij Ajax van jongs af aan om, om de speler weerbaar te maken tegen de harde wereld. Er is zo goed als geen pedagogische benadering. Alles draait om het halen van het 1e elftal. Het gaat er niet kindvriendelijk aan toe, voor al voor de kleinste kinderen kan het keihard zijn. Hoe langer je bij de opleiding zit, hoe meer je hieraan gewend raakt. In het 1e jaar kreeg Daniël te maken met Jan Olde Riekerink, een goede maar keiharde trainer. Bij AFC was alles frivool en vrijblijvend, maar bij Ajax waren er meteen strenge regels. Het enige wat telt is winnen. De uitwedstrijd van Jong Ajax tegen excelsi or ging met 1-0 onnodig verloren, door een verdedigingsfout. Dit ondanks dat Sikora meedeed. Bij wedstrijden van een 2e elftal zouden eigenlijk maar 1 of 2 spelers van het eerste mee mogen doen. Als je met je eigen groep speelt, krijg je toch sneller de automa tismen te pakken.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 8