De eerste helft in ieder geval. 17-10: AFC Ajax - FC Volendam 5-1 De club uit het vissersdorp komt sinds tijden weer eens bij Ajax op bezoek. Van tevoren gaat men al uit van een walk-over en dat wordt het ook. Sonck scoort al na 5 minuten de 1-0 uit een voorzet van Soetaers. Volendam komt nog wel op 1-1, maar daarna trekt Ajax de wedstrijd naar zich toe. Mitea valt in en scoort na een leuke individuele actie de 4-1. De Roemeen laat duidelijk blij ken een betere optie op links te zijn als Soetaers... 22-10: AFC Ajax - Celta de Vigo (CL) 1-0 De Spanjaarden zijn naar Amsterdam geko men voor slechts één punt. Met de staart tussen hun benen zijn ze vooral bezig Ajax van het scoren af te houden. Dit zal niet luk ken. Zlatan breekt met een individuele actie de blauwe muur open en schuift de bal in de verre hoek. Daarna blijkt in ene dat Celta wel degelijk kan voetballen, maar het krijgt zijn verdiende loon voor het laffe spel: nul pun ten. Ajax staat bovenaan in zijn poule door deze uitslag. 26-10: psv-AFC Ajax 2-2 Het duel zal de geschiedenis ingaan als één van de grootste arbitrale dwalingen van de eeuw waarschijnlijk. Scheidsrechter van dienst Erik Braamhaar heeft het duel totaal niet in de hand en wimpelt alle overtredingen weg. Daardoor ontaardt het duel in een ordi naire schoppartij, waar Ajax de dupe van wordt: Van der Vaart krijgt na een schopje tegen de jong rood. Braamhaarwas echter volledig ontgaan dat dezelfde Van der Vaart een klap in zijn porem had gekregen van de Nederlandse Mattheus van bommel. Ajax komt desondanks twee keer terug van een achterstand (de 2-2 na een blunder in de defensie van de lampjes) en neemt verdiend één punt mee uit eindhoven. 02-11: AFC Ajax - AZ 3-2 Cootje keert voor het eerst terug in de Arena na zijn ontslag. Hij heeft van AZ een fris voetballende ploeg weten te maken en dit duel gaat dan ook om de koppositie: AZ staat keurig 2e. Na een 0-1 en 1-2 (bij rust) achterstand zet Ajax in de 2e helft een tand je bij en blijkt het klasseverschil. Via een makkelijk verkregen strafschop schiet Galasek Ajax naar een 3-2 overwinning. Het duel wordt door velen in Nederland gezien als één van de leukste duels sinds jaren. 04-11 Celta de Vigo - AFC Ajax (CL) 3-2 Bij voorbaat al een lastige wedstrijd. En dat zal ook blijken. Celta komt op voorsprong door een versierde strafschop. Tot die tijd zit Ajax goed in de wedstrijd en creëert ook kansen, maar de pingel is het breekpunt. Bij de 2-0 kan zomaar een voorzet van links worden gegeven zonder dat daar iemand de speler van Celta oppakt. Slordig. Komt nog twee keer terug, maar de Spanjaarden gaan er met de drie punten vandoor. Grygera krijgt nog rood (2 x geel) in de slotfase van de miserabel (partijdig?) fluitende Franse scheidsrechter. Een duel om snel te verge ten. 09-11ADO Den Haag - AFC Ajax 1 -4 Een beladen duel: voor het eerst sinds jaren keert Ajax weer terug in het Zuiderpark. Vooraf was er al een flink opgefokt sfeertje gecreëerd, maar dat mag ADO niet baten. De Hagenezen komen nog wel op een 1-0 voorsprong, maar dan zet Ajax het duel naar zijn hand. Johnny Heitinga beloont zijn basisplaats met de 1-1, maar mag na 60 minuten vervroegd gaan douchen van de flauw fluitende scheids Vink. Ajax raakt ech ter niet in paniek en bouwt de inmiddels ont stane voorsprong alleen maar verder uit. Na het duel is het nog lang onrustig, maar tot zware ongeregeldheden komt het niet.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 32