r.HTirj«aior Vak 410 Een Vak Apart Opsporing Verzocht geweest. Wij zijn het niet eens met de manier van handelen van de politie. Deze supporters mogen wel op de tv getoond worden terwijl pedofielen dat niet mogen. Als het om "voetbalhooligans" gaat kan - en vooral mag - het ineens wel alle maal. Reden tot actie dus op Vak 410! Het vak zou de eerste 15 minuten leeg blijven. Daarbij werden er 2 spandoeken op het vak gelegd met de tekst: "Vak 410 voor een kwartier niet te zien!!" en "Opsporing VERgezocht Vak 410: We Will Stand!". Na 14 minuten en 50 seconden begon het aftel len en ging iedereen het vak op. Zoals we al gedacht hadden een hoop gefluit vanaf lange zijde en mensen die er niks van snap pen tot ze er zelf een keer in belanden. Vak 410 heeft wederom laten zien een eenheid te zijn en zich achter haar vakgenoten te scharen. Aiax-kakkerlakken: 30-11-2003 tuitslaa: 2-0 en ook de wedstrijd buiten het veld dik aewonnenO Voor de wedstrijd tegen kakkerlakken was een zeer langdurige voorbereiding nodig. Al in de zomer werden de plannen ontwikkeld en werd er stof gekocht. Het plan was om een gigantisch megadoek te maken speciaal voor deze wedstrijd. Dit in tegenstelling tot andere supportersgroeperingen zoals bij psv die hun doeken de één na de andere wed strijd uit de kast halen. De stof moest echter nog wel aan elkaar gezet worden om het doek met de afmeting van 21 bij 26 meter te krijgen. Gelukkig haalden een aardige moe der en schoonmoeder van één van de Tifosi de naaimachine uit de kast en klaarden dit karwei. Dit was echter nog maar het begin, want er stond nog geen afbeelding op. Gekozen werd voor een ontwerp dat 90% pro-Ajax en 10% anti kakkerlak was. Dit werd een ontwerp van een Ajax Gladiator in een oude Arena die zojuist een kakkerlak verslagen had en om dit te benadrukken er nog even op gaat staan. Hier moest uiteraard een passend spandoek bij komen om de actie af te maken. Deze werd in het even spectaculaire formaat (de verhoudin gen moesten natuurlijk wel kloppen) van maar liefst 3 bij 70 meter gemaakt met de passende tekst: 'Wij zijn Ajax, de beste!' geschreven op een sjaal. Om dit allemaal te realiseren werden een tweehonderdtal spuit bussen, veel bier en patat aangeschaft, een gigantische hal in Aalsmeer besproken en Graffiti artiesten geregeld. Het werd een weekend lang klussen onder het genot van een lekker muziekje en het resultaat was er naar, wij waren er klaar voor. Op 30 novem ber wanneer de wekker gaat denk je:van- daag is de dag, zal het allemaal wel goed gaan? Rolt het doek wel mooi uit en gaat het niet te vroeg naar beneden? Een van ons had al gedroomd dat het doek onderste boven het vak op ging, iets slechters kan je je natuurlijk niet bedenken. We lopen met z'n achten over de omloop met op onze nek een grote rol stof. Verbaasde blikken, grappende opmerkingen: "komen jullie uit ltalië?Haha". Zo'n half uur voor de wedstrijd staan we op het vak en AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 14 DECEMBER 2003 27.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 27