De wedstrijd van... Celta de Vigo - AFC Ajax (3-2) 4 november 2003 Tja, Celta de Vigo... wat moet je daar nou van denken... Toen ik voor het eerst hoorde van de loting dacht ik: "VigoWaar ligt dat ergens?" Ik vermoedde dat het ongeveer onder de Pyreneeën lag, maar sinds afge lopen dinsdag weet ik beter. Na een vliegreis met Basiq Air naar het Portugese Faro, stond ons nog een rit van zo'n 800 km te wachten om uiteindelijk in een havenplaatsje te arriveren. Een havenplaatsje gelegen aan de Atlantische oceaan, vlak boven Portugal in Noord Spanje. Dus die Pyreneeën Die waren ver te zoeken. Goed, het avontuur begon voor ons (Pascal, Arne, Axel en mijn persoontje) maandagmid dag op Schiphol. Door gebrekkige communi catie kwam het zooitje ongeregeld... hoe kan het ook anders... voor het eerst bij elkaar bij "de bier en rookhoek" van pier C13. En...ja, wat gebeurt er als AJACIEDEN elkaar treffen op weg naar een wedstrijd?? Dan wordt er flink geouwehoerd en minstens zo flink bier gedronken. We hadden het gezellig, zo gezellig dat wij de tijd niet zo goed in de gaten hielden. Ook niet het feit dat wij op een gegeven moment toch wel erg rustig zaten aan ons tafeltje. Waar waren al die anderen mensen gebleven? Totdat een van ons een keertje niet naar de stoere verhalen van de anderen luisterde maar naar de omroepster van Schiphol die omriep dat de heren L., H., M. en K. als de donder moesten inchecken omdat hun vlieg tuig op het punt van vertrekken stond. Okay, je kan het krijgen zo je wilt., dus wij leegden onze glazen en liepen in een vrolijke stem ming het vliegtuig in. In de slurf naar het toestel toe konden we het niet laten om enige yells te produceren, mede waardoor de bemanning van het vlieg tuig de bui al zag hangen! Voetbalsupporters!! Het voordeel was dat wij niet verdeeld over het vliegtuig hoefden te gaan zitten, maar meteen naar de laatste twee rijen werden gebracht. En laten die nou net helemaal vrij zijn! Afijn, in het vliegtuig werd de routine van de dag voortgezet. Dus: ..."bieren!!!!!!!!" Na enige tijd werd het contact met de twee stewardessen steeds intiemer, zodanig dat Corrie (of was het Correlle? Of Correne??) en Pauline zelfs enige hooligan neigingen overnamen. Vakkundig werd de deur van het achtertoilet door de meiden eruit gesloopt! Omdat de beide stewardessen kennelijk geen echte sloopopleiding hadden gevolgd, werd de hulp van ons ingeschakeld. Dit leid de tot het vreemde tafereel, dat het dit keer de voetbalsupporters waren die de boel juist in elkaar zetten, i.p.v. andersom. Na een snelle vlucht kwamen we in het begin van de avond aan in Faro. Omdat wij geen bagage van enige omvang bij ons had den, konden we meteen doorlopen naar de balie van de autoverhuur. Daar bleek dat wij een bijna splinternieuwe Peugeot 306 toege wezen kregen. Ach ja... AJACIEDEN worden gewaardeerd, dat bleek maar weer. Na een maaltijd in het altijd volle restaurant van Faro, vertrokken wij richting Vigo. Al gauw bleek dat een ieder zijn eigen plekje had gevonden, Arne vouwde zijn lange benen in een rare kronkel over de achter bank, terwijl Axel zijn "finest hour" beleefde in de kofferbak! Pascal en ik zaten relaxed voorin, ik sturend, Pascal de radio bedie nend en kaartlezend. Axel kon het toch niet laten om zijn beroep (rij-instructeur!) uit te AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 14 DECEMBER 2003 2 1

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 21