Kaartverkoop 17. 'F-Side terug, VIP-side weg Boycot Arena-card Clubcard Sport-7 Roever', dit stond te lezen op een meterslang spandoek dat op 15 september 1996 werd opgehangen in de Arena. Nu, ruim zeven jaar later, kunnen we concluderen dat er een aantal dingen veranderd zijn. Er heeft een complete volksverhuizing plaatsgevonden om de F-Side weer te herenigen, de VIP's lijken minder nadrukkelijk aanwezig (het 'nieuwtje' van de Arena is er intussen wel af), en hoe het met Sport-7 is afgelopen weten we allemaal. Sommige dingen zijn er echter nog steeds. De Arena-card is nog altijd het betaalmiddel in het stadion, maar de prijzen worden vandaag de dag tenminste in euro's aangegeven. Ook de clubcard bestaat nog steeds, en gezien de aanbevelingen in het onlangs verschenen C.I.V. rapport, waarin clubs aangespoord worden om het huidige club-, en uitkaartensysteem nog verder aan te scherpen, zullen we hier waarschijnlijk nooit meer vanaf komen. Waar we ook nooit vanaf lijken te komen is oude bekende rover Roever. Roever heet vandaag de dag Advanced Travel Partner, kortweg ATP, en is nog steeds als spon sor verbonden aan ons aller Ajax. Het bedrijf ver zorgt nog altijd de officiële supportersreizen van Ajax, al dan niet tegen woekerprijzen. De manier waarop dit tegenwoordig gebeurt is echter vele malen geniepiger dan vroeger. Onder de naam Ajax Travel mag deze marktpartij reizen, inclusief toegangskaarten, aanbieden met behulp van het complete propaganda apparaat van Ajax. Dat ze, als sponsor van Ajax, de gelegenheid krijgen om zich aan de supporters te presenteren vind ik niet zo'n probleem. Waar ik wel een probleem mee heb is dat dit reisbureau, grotendeels naar eigen inzicht, kaartjes kan toewijzen aan klanten, waar bij supporters die graag op een andere manier wil len reizen sterk benadeeld worden. Voor de Champions League wedstrijd in Brugge kreeg Ajax Travel naar schatting zo'n 400 kaarten, op een totaal van 1400. Dit aantal was groot genoeg voor Ajax Travel om supporters, die nog nooit met Ajax Travel een wedstrijd bezocht had den, kaarten toe te wijzen voor deze wedstrijd. Sterker nog, zelfs na de eerste én tweede inschrij- fronde had men nog kaarten over. Een dag of vijf na de flitsverkoop via Ticketbox kopte ajax.nl met de mededeling dat er via Ajax Travel nog enkele kaarten beschikbaar waren, terwijl de supporters die voor een andere manier van reizen kiezen veelal voor niets bij de Ticketbox gestaan hadden. Op 28 november kwam de Ajax website met het bericht dat de kaarten via Ajax Travel ook uitver kocht waren, zes dagen na de eerder genoemde flitsverkoop. Supporters worden op deze manier bijna gedwongen zich in te schrijven bij Ajax Travel. Supporters die kiezen voor een reis met Ajax Travel lijken dus meer recht te hebben op een kaartje dan Ajacieden die voor eigen vervoer, of een andere reisaanbieder kiezen, en dat is onac ceptabel. Ajax heeft dit jaar het Europese uitkaar tensysteem in gebruik genomen. Nu is er met dit systeem op zich al van alles mis, maar als je een dergelijk systeem hanteert, gebruik het dan ook volgens je eigen regels. Volgens die regels krijg je voorrang op basis van het soort (uit)kaart dat je hebt, en niet op basis van de manier van reizen. Het wordt tijd dat alle kaarten via Ticketbox ver kocht worden, op basis van een goed uitgewerkt Europees uitkaarten beleid, waarbij niet alleen naar de steun in Europa gekeken wordt. Dat Ajax Travel dan reizen blijft aanbieden zal mij een zorg zijn, zolang ze de handen maar van de kaartver koop af houden. Mars

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 17