Ridder met talent actie's betreft wel vergeleken worden met Andy van der Meijde. Daniël ziet zich niet als een typische buitenspeler, meer als een nummer 10! Maar een nummer 7 positie ligt hem ook prima, alhoewel hij denkt dat hij beter tot zijn recht komt op de nummer 10 positie (beter aanspeelpunt, meer kansen om te benutten). Buiten het voetballen om, heeft hij veel zelf discipline, is rustig, telt eerst tot tien en is hij emotioneel. Pas geleden heeft hij z'n rijbe wijs gehaald en hij houd ervan om eens een boek te lezen, een filmpje te kijken of z'n sociale contacten op pijl te houden. Verder is er weinig tijd over om nog andere dingen te doen. Voetbal staat op één. Met medespe lers heeft Daniël goed contact als collega's, maar buiten het voetbal zien ze elkaar wei nig. Ze zien elkaar al zoveel, dan is het goed om buiten het voetbal ook je eigen vrienden te hebben. Gelukkig zijn er vrienden van vroeger, en niet mensen die 'vriend' willen zijn van de voetballer Daniël de Ridder. Bijgelovig is hij niet, wel is het belangrijk dat hij lekker slaapt. Hij gaat uit van z'n eigen kracht, en geloof dat hij de kwaliteit heeft. Lekker in z'n vel zitten is belangrijk, maar je moet er hoe dan ook staan. Je kan geen off day hebben. Als hij het niet mocht halen bij Ajax (waar hij en wij geen moment aan twij felen) dan zal hij z'n opties nagaan. Er zijn nu al clubs in hem geïnteresseerd, maar er is nog niets concreet. Dit komt onder andere omdat hij zijn kans eerst bij Ajax wil pakken. Z'n studie kan later altijd nog eens opgepakt worden. Eerst wil hij pieken bij het voetbal. Zeer positief is, dat hij heeft gezworen om nooit bij de kakkerlakjes te gaan spelen. Een contract? Hij speelt lekker, en verwacht een kans. Maar wanneer? Hij heeft nog niets gehoord van Ajax maar heeft geduld. Het kan best zo zijn, dat hij in de winterstop opeens meegaat op trainingskamp met het eerste. Als hij moet kiezen tussen bij Ajax op de bank en spelen bij een andere club, kiest hij toch voor de bank. Met invalbeurten kan je je bewijzen, maar het moet niet te lang duren. Ajax is geen opstapje voor een bui tenlandse club. Ajax ligt in z'n hart, maar het ligt er ook aan met wie je te maken krijgt: de trainer, spelers. Als je je kut voelt moet je weg gaan. Maar dan toch z'n carrière afslui ten bij Ajax. Over Dapp're Strijders kan hij kort zijn, de site heeft hij wel eens gezien, het blad nog niet. Uiteraard kent hij De Ajax Ster wel! Tot slot nog enkele steekwoorden en korte vragen: Danny Blind: goede trainer, serieus met het vak bezig. Van 't Schip: goede trainer, beetje een voor beeld, kan je veel van leren als buitenspeler. Van Basten: Kan een goede trainer worden, vertelt weinig van vroeger, meer over nu en hoe je het moet doen. Van Gaal: "mooie man", omdat hij de jeugd belangrijk vind en goede analyses geeft. beenhakker, hard en bitter, goed uit zakelijk oogpunt, afstandelijk, paste niet helemaal in plaatje van Ajax, zijn wel privé dingen gebeurd. Adriaanse: goede trainer, goede man, als mens erg sympathiek, had meer krediet moeten krijgen, was bezig Ajax naar top te helpen. Koeman: neemt goede beslissingen, komt vaak bij Jong Ajax kijken, geeft geen signa len af voor wie hij komt kijken.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 10