porters concentreren zich rondom de Irish Pub aan het Leidseplein en genieten van een Guinesske, een Palmke of een glas Heerlijk, Helder. Elders in de stad trekken Ajacieden met kleine groepjes weg van het verzamelpunt. Na een korte tussentijdse ver zameling trekt de groep naar het Leidse. Het is een groep van circa 150 man die richting het Leidseplien trekt, waar inmiddels ook de FCB hooligans zich in het gezelschap genesteld hebben. Op het Leidseplein neemt de onrust toe, vanwege de berichten dat er Ajax-hooligans richting het Leidseplein trek ken. De media lijkt zich te nestelen voor het spektakel, hetgeen door de Belgen als in een film en totaal belachelijk wordt ervaren. Zodra de Ajacieden bij het Leidseplein aan komen verdelen ze zich in drie groepen en vallen de FCB-supporters aan. Het komt van alle kanten en er ontstaan korte confronta ties tussen de twee supportersgroepen, waarbij de FCB-supps terug worden gedron gen tot in Café Reynders. De m.e. staat toe te kijken en besluit de Brugge-supporters het Café in te slaan. Pas dan worden de groe pen gescheiden door de m.e. en worden de Ajacieden van het Leidseplein verdrongen. Terwijl de Ajacieden zich terugtrekken, zitten de Brugge-supporters ingesloten in het Café Reynders. Voor de 'eigen veiligheid' worden de FCB-supporters gemaand in het café te blijven. Enkele minuten later komt een agent binnen met een 'rode bak' met daarin hand boeien en wordt er omgeroepen dat iede reen bij deze is aangehouden door de poli tie. De eigenaar van het café pleit nog bij de politie enkele FCB-supporters vrij te laten, die er volgens zijn getuigenverklaring niets mee te maken hadden. Uiteraard heeft de gemiddelde Nederlandse politieagent geen oren om mee te luisteren, maar om de pet op de plaats te houden. Ondertussen trekken de Ajacieden in een omtrekkende beweging via het Vondelpark welkom in mokum weer naar het Leidseplein. Bijna worden de Ajacieden bij het verlaten van het Vondelpark via de hoofdingang door m.e. busjes ingesloten. Er zitten echter niet tot nauwelijks manschappen in de busjes, waar door de meesten gewoon om de busjes heen lopen. De groep Ajacieden bereikt wederom het Leidseplein, maar wordt gemaand het plein te verlaten, anders wordt men opgepakt. Enkelen scheidden zich van de groep af en lopen het Leidseplein weer op. Er is geen doorkomen aan en de Ajacieden trekken weg van het Leidseplein. De tweede confrontatie Ondertussen worden de FCB-supporters geboeid in het café aan het Leidseplein. 1 voor 1 worden de Belgen afgevoerd. Ondertussen is een zeer grote groep van circa 350 man vertrokken in de richting van het Leidseplein. Onderweg kijken omstan ders verbaasd naar de enorme groep die een flink deel van de Vijzelstraat bezet tij dens de wandeling. Intussen wordt er een noodverordening afgegeven door burge meester Cohen en stelt de m.e. een linie op aan de Weteringschans ter hoogte van het Rijksmuseum. Daar komt het tot een con frontatie met de groep Ajacieden die nog maals richting het Leidseplein willen. Via de Lijnbaansgracht weet een alsnog vrij grote groep tot het Leidsplein door te dringen. Ook hier wordt de groep geconfronteerd met een grote eenheid m.e. De groep wordt wederom van het Leidseplein verdreven. De m.e. roept om dat er vanaf dat moment een noodverordening geldt. De Ajacieden zijn versplinterd en trekken langzaam met diver se groepen richting de Amsterdam Arena. Vogelvrij Het is intussen rond vijf uur en bussen met FCB-supporters komen aan op P2. Vlaggen AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 23 NOVEMBER 2003 9.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 9