welkom in mokum Een oude rekening Op 27 augustus 2000 komen Ajax-suppor- ters op bezoek bij Standaard Luik. Het is een vriendschappelijke wedstrijd in de aan loop naar het seizoen. Ajax wint de wedstrijd makkelijk (0-4), maar rondom het stadion breken enorme gevechten uit. Volgens vele ooggetuigen worden de Amsterdammers, die een reputatie hoog te houden hebben, ver nederd. Terwijl de Amsterdammers met een flinke groep naar Luik zijn getrokken hebben ze weinig tot niets in te brengen tegen Standaard Fans, die bijgestaan worden door hooligans van Den Bosch. Het is dan ook bij de loting van de Champions League al meteen duidelijk, dat Ajax - Brugge en Brugge - Ajax confrontaties worden die zowel binnen als buiten het stadion uitge vochten gaan worden. Het voorspel Zodra de loting is verricht weet iedereen wat er tijdens de eerste ontmoeting zal gaan gebeuren. Ajax-supporters willen hun verne dering in Luik wegpoetsen. De hooligans van Brugge staan bekend als de sterkste in België en zijn dus een gewillige tegenstan der. De eerste tekenen beginnen zich te vor men. Op 13 september jl. reizen Ajacieden af naar Brugge om daar de wedstrijd Brugge - Gent bij te wonen. Tijdens de wedstrijd wordt er een spandoek opgehangen in het Gent vak met daarop de tekst "TOT 1 OKTOBER AFCA HOOLS". Weinig Brugge - supporters weten dan nog wat er te gebeu ren staat. De geruchtenstroom komt op gang en ver sterkt het gevoel dat een confrontatie onver mijdelijk is. Supporters uit Den Haag hebben in de afgelopen jaren tijdens kleine confron taties enkele keren rake klappen gehad van Ajacieden en hebben nog een appeltje te schillen met de 'Joden'. Gezien de band die ADO Den Haag-supporters hebben met Club Brugge zullen de ADO-supporters de Bruggenaren helpen in Amsterdam. Daarentegen lijken oude banden met sup porters van RSCA (Anderlecht) en nieuwe banden KAAG (Gent) versterkt te worden. Men zal aan de zijde van de Ajacieden 'Mokum verdedigen'. Aan de vooravond van het duel verzameld een redelijke groep Ajax-supporters zich in de binnenstad van Amsterdam. Na een bericht dat één van de Ajacieden zou zijn neergestoken, stromen de Ajacieden naar buiten. Al snel blijkt de kleine groep toch wel een man of 200 te bevatten. Het komt tot een korte confrontatie met de politie. Vervolgens gaat de groep op zoek naar hooligans van Club Brugge. De avondéén- daagse wordt zonder prijsuitreiking afgeslo ten: er worden geen Brugge-supporters gespot en het komt dus niet tot een confron tatie. De eerste confrontatie Het lijkt een mooie dag te worden. De zon schijnt en de vogeltjes fluiten. Rond het mid daguur wordt er verzameld in de binnenstad. Genietend van de zon drinken Ajacieden rustig een biertje. Rond half twee wordt een grote groep Brugge-supporters gespot nabij het Centraal Station. Het blijkt niet de ver wachtte groep hooligans te zijn en de Ajacieden laten de Brugge-supporters dan ook lopen. De groep zingt "hand in hand..." en wekt irritatie op bij vele Ajacieden. Niet wetende dat dit lied al veel langer door Brugge-supporters wordt gezongen, wordt het opgevat als provocerend. Het blijft nog rustig. Ondertussen stromen de FCB-sup- porters het Leidseplein op. Er is volop m.e. aanwezig op het plein, maar de stemming is niet gespannen of uitgelaten. De FCB-sup-

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 8