Zucht, Colofon Column Redactie Productie Verkoop Dapp're Strijders is een uitgave van: Dapp're Strijders Postbus 23285 1100 DT Amsterdam Zuidoost Hoofdredactie: Ruben Redactie: Dennis Stefan Kozeis redactie@dapprestrijders.nl Fotografie/illustraties Fotografie: Kozeis, Chris en Rob Illustraties: Kozeis fotos@dapprestrijders.nl Vormgeving: Kozeis Losse verkoop: Rondom de Arena: Station Bijlmer, Station Strandvliet, Brug noord, Perry Sport, Sunrise, Zuid H en het Supportershome Op het vak: vakken 125 t/m 129 en vak 410 Prijs los: e 2 Abonnement: e 12 per jaar excl. verzendkosten service@dapprestrijders.nl In een interview op de radio geeft de Burgemeester Nawijn aan dat er rondom Ajax-Brugge honderden supporters in en uit het supporters home stroomden om van en naar de rellen te gaan. Vreemd dat men twee weken nodig heeft om dat vast te stellen als het er echt honderden geweest zijn, niet? Het wordt nog vreemder als je hoort dat de mede werkers achteraf een compliment van de politie krijgen over de manier van handelen tijdens de rel len. Waarom is het Supportershome dan gesloten? Het heeft toch ook een preventieve werking? En waren er niet honderden supporters in het Supportershome aanwezig die een biertje aan het nuttigen waren? Is het de bedoeling om de supporters richting Sunrise te krijgen en Soccerworld, waar de prijzen bela chelijk hoog zijn en de 'eigenaar' luistert naar de naam Job Cohen. Toevallig? Dan de media, die aan de voor avond begint met foutieve informa tie verstrekken. 200 hooligans zou den slaags zijn geraakt met Brugge- supps en omstanders. Er waren geen Brugge-supporters en de aan zet tot de onrust in de binnenstad, het feit dat één van de Ajacieden werd neergestoken, wordt voor het gemak maar niet gemeld. Over het Supportershome weet de media te melden dat het gesloten wordt naar aanleiding van de rellen, na de wedstrijd Ajax-Brugge. Het Supporterhome was toen gesloten, dus kan dat nou de aanleiding zijn? Beelden op tv geven de onrusten weer 'rondom' het Supportershome. Geen van deze beelden zijn ook maar in de buurt van het Supportershome geschoten. Hoe bedoel je stigmatiserend? Voor het gemak wordt geen melding gemaakt van het stilleggen van het metroverkeer en het afsluiten van de toegangsweg vanaf Station Strandvliet, waardoor alles en ieder een langs het Supportershome geleid wordt. Nee, de media is niet gebaat bij het vermelden van de waarheid, want dat verkoopt niet. Het lijkt zelfs dat ook de media meewerkt aan het stimuleren van rellen. Zelfs uit Belgische hoek zijn er berichten dat men het gevoel heeft dat er opzet in het spel is. Men vindt het uiterst merkwaardig dat de media vlak voor de confrontatie op het Leidseplein zich nestelt in en om het café waar de confrontatie plaatsvindt. Wij leven in Nederland. Daar komen geen misstanden voor. Tijdens een demonstratie tegen de oorlog in Irak slaat de m.e. de demonstranten uiteen. "Uit het niets en zonder aanleiding" volgens oog getuigen. Na Ajax-NAC worden een 80-tal hooligans opgepakt, die later totaal niets te maken blijken te heb ben met de rellen op de binnenring van de Arena. Enkele weken gele den moest Burgerpapa Cohen zelfs zijn excuses aanbieden aan de kak kerlakken, vanwege misdragingen van de m.e. Nee, bij ons in Nederland komen geen misstanden voor. In de jaren tachtig had de m.e. kra kers om zich op uit te leven, nu zijn het de voetbalsupporters. Waarom? Zonder rellen wordt er minder m.e. ingezet, heeft men minder techni sche hulpmiddelen nodig en geeft men dus minder uit dan het gestel de budget. Dit bekent automatisch dat het budget voor het jaar daarop naar beneden wordt aangepast. Dat betekent weer dat er uiteindelijk mensen ontslagen moeten worden etc. etc. Uiteraard is dit allemaal niet waar, want we leven in Nederland...en daar komen geen misstanden voor.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 34