ASD In de vorige editie van Dapp're Strijders (31- 08-2003) hebben we uitgebreid aandacht besteed aan de Ajax Supporters Delegatie (ASD) en de puntenlijst die is opgesteld. Deze puntenlijst bevat zaken waar wij als Ajacieden verbetering in willen zien. Op 15 september 2003 is er in het Supportershome een informatie-avond gehouden. Circa 150 aanwezigen deden actief mee aan een zeer constructief gesprek tussen Ajax-supporters onderling. De "Ajax Supporters Delegatie" wil hierbij alle aanwezigen dan ook bedanken voor hun positieve bijdrage aan deze bijeenkomst. Dat mag ook wel eens gezegd worden. Dit is een beginpunt vanwaar uit verder gewerkt moet worden aan de realisatie van de doel stellingen, omschreven in de 12 punten. In een goede anderhalf uur tijd werden de twaalf punten, zoals onderaan benoemd, stuk voor stuk behandeld en uitgelegd. Opvallend was de positieve bijdrage van de aanwezigen, die met heldere gerichte vra gen een zinvolle bijdrage gaven aan het geheel. Tevens was er niemand die het oneens was met één van de 12 punten op zich, wat bevestigt dat de punten breed gedragen worden en het gevoel geeft dat er langzaamaan eenheid aan het groeien is. Ook werd er duidelijk gekozen voor een ver volg op deze informatie-avond. Die komt er dan ook. Deze zal nader bepaald worden. Het is nu aan ieder voor zich om je eigen vriendenkring in te lichten over de gang van zaken en waar nodig te betrekken in het geheel. Samen staan we sterk, kunnen we een vuist maken en dus iets bereiken. Lees de punten nog een keer rustig door (Dapp're Strijders 5 en diverse internetsites), denk er over na en kom met ideeën. Schroom je vooral niet. Inmiddels heeft de ASD een aantal gesprek ken gevoerd met de directie van Ajax. Onderstaand kan je lezen wat er besproken is en wat de ontwikkelingen zijn. De punten 1. 11 en 12 worden onderaan gezamenlijk summier besproken. 2. Toetreding tot de Ledenraad In december 2003 zal een commissie dit punt onderzoeken en er zal daarna een aan beveling komen over de toetreding van een supportersvertegenwoordiger tot de leden raad. In maart 2004 zal dit advies worden uitgebracht. 3. Aanpassen personeelsbeleid Ajax zegt dat personeelsleden niet persé een Ajax achtergrond hoeven te hebben. Wel is het zo dat personen met een 'harde kern achtergrond' (feyenoord, utrecht en psv) in principe niet in aanmerking zullen komen voor een baan bij Ajax. Ajax zal in de toekomst beter screenen om mensen met een dergelijke achtergrond te weren. 4. Ajax dient zich, in redelijkheid, achter de supporters te scharen Naar aanleiding van het sluiten van het Supportershome op wedstrijddagen heeft Ajax laten weten verbaasd te zijn over de sluiting en over het gebrek aan communica tie hierover. Dit is alvast een eerste stap. We blijven het volgen. 5. Combivervoer Bij FC Groningen is het door een foute afhandeling van de politie uit de hand gelo pen. Hoe zal dit gecommuniceerd worden en zal Ajax en zijn supporters niet wederom ten onrechte beschuldigd worden? Dit zal in de gaten gehouden worden. AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 23 NOVEMBER 2003 3 1

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 31