Moe van Johan Johan Cruijff: topvoetballer in het gouden Ajax uit de jaren zeventig. Ging naar Barcelona, ging naar ergens in Amerika, kwam op zijn ouwe dag terug naar Ajax en daarna nog even uit nijd naar de kakkerlak ken. Diezelfde Johan heeft een mooie loop baan als coach achter de rug: Ajax en Barcelona: mooie successen. Allemaal heel mooi. Kreeg het toen aan zijn rikketik en ging het wat rustiger aan doen. Dat rustiger aan doen betekent dat we nu om de zoveel tijd kunnen "genieten" van zijn analyses bij Studio Sport, waar commentato ren als Mart Smeets en Tom Egberts bijna in zijn hol(letje) kruipen. Kritiek op de goeroe Johan is natuurlijk uit den boze. Natuurlijk is Johan een boegbeeld van het Nederlandse voetbal. Waar hij binnenkomt gaan alle deuren vanzelf open. Maar waar haalt hij het recht vandaan om steeds maar weer kritiek te leveren op Ajax? Soms vraag ik me wel eens af of het nog wel "zijn Ajax" is. Ik weet het, dat is een harde uitspraak. Zijn kritiek op de aanstelling van Co Adriaanse is bekend. Nu heeft hij weer kri tiek op de aanstelling van Louis van Gaal. Allemaal heel leuk. Niemand weet echter of Louis van Gaal de goeie keus is als tech nisch directeur. Johan volgens mij ook niet. Johan had wel een mooi alternatief: wim jan- sen. Ik had Johan toch wel wat hoger inge schat. Deze kakkerlak, die ooit uit nijd een korte periode bij Ajax heeft gespeeld, is de laatste jaren coach of zoiets in landen als Timboektoe, Japan en ga zo maar door. Zou hij dan de goeie TD voor Ajax zijn? Laat me niet lachen Johan! Onze nieuwe voorzitter heeft uit beleefdheid Johan toch maar om zijn mening gevraagd over de aanstelling van een nieuwe TD. Zoals volgens mij wel vaker even om zijn mening wordt gevraagd: de invloed van Johan op de media is immers niet gering. Ondanks het feit dat ik een paar jaar gele den gigantisch pissig was op Louis van Gaal, hij haalde immers een groot aantal spelers bij Ajax weg (waar hij gelukkig weinig mee presteerde overigens), ben ik wel blij met onze nieuwe TD. Ondanks het feit dat Johan liever wim jansen op deze plaats had gezien... Opa Spoor

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 30