Vak 410 Red and white fighters seizoen voor de Tifosi. Er waren veel belangrijke wedstrijden waarin ze zich van hun beste kant wilden laten zien. Zo werden er een aantal mega-bandieri's gemaakt met daarop afbeeldingen van Litmanen, Winter, Witschge, oude logo en een Bulldog. Ook waren er een aantal ludieke doeken en ban- dieri's te zien zoals tegen psv ('Groeten uit de Champions League') en tegen feyenoord een doek met 'Ajax echt voetbal' (als ant woord op hun choreografie: de kuip echt gcas, wat destijds al erg achterhaald was). Ook werd er tegen feyenoord het eerder genoemde doek met een hooghoudende Witschge erop getoond, dit tot frustraties van de supporters uit rotterdam. Tijdens Ajax-AC Milan herinnerde we de Milanese Tifosi aan een gedenkwaardige dag in Wenen op 24 Mei 1995. En de uit die tijd stammende kreet: Who The Fuck is Milan?! werd ook op doek vervaardigd. Ook werd er dit seizoen weer een keer een actie met werprollen gehouden en er was een actie met sterretjes. Als klap op de vuurpijl was er de laatste thuiswedstrijd tegen Heerenveen. Naast het afscheid van Winter en Witschge dat met behulp van twee levensgrootte afbeeldingen op doek en een 40 meter lang bedankspandoek (Ries Arie Patat 'Speciaal' Generatie Bedankt!) kracht werd bijgezet was er ook de eerste 'Bandieri Battle' (BB). Doel van deze Battle was mede 410'ers aan te sporen zelf een bandieri te maken. Op onze site staat een handleiding voor het maken van een Bandieri en velen gebruikte deze om er zelf één te maken. De oproep werkte en enkele tientallen 410'ers maakten een eigen bandieri, waarvan de mooiste werd beloond met een mooi t-shirt. Deze zee van bandieri's, in combinatie met de grote vlaggen en de doeken voor het afscheid van Winter en Witschge leidde tot een prachtig plaatje dat eens te meer duide lijk maakte dat de Tifosi van Vak 410 de juis te weg zijn in geslagen. Het is de bedoeling dat de Tifosi van Vak 410 in de toekomst nog meer mooie Tifo acties zullen uitvoeren. Voor komend seizoen zijn er alweer een aantal leuke plannen (waarvan de eerste tegen RKC werd uitgevoerd). Hiervoor is echter wel ieders medewerking nodig, dus mocht er iets georganiseerd worden is het van belang dat IEDEREEN goed meewerkt en de aanwijzingen volgt. Tevens is het altijd leuk als mensen eigen initiatief ontplooien door het maken van een bandieri, vlag of spandoek. Wij hopen niet alleen op Vak 410 maar door heel het stadion meer van deze attributen te mogen bewonderen. Wij van Tifo410 kunnen daar waar nodig natuurlijk bij helpen. Je kan ons mailen als je hulp nodig hebt of vragen hebt. Zelf zullen wij natuurlijk ook niet stilzitten, we gaan altijd op zoek naar nieuwe dingen. Dit geldt overigens ook voor de verkoop van artikelen. We zijn alweer druk op zoek naar leuke dingen die wij jullie voor een supportersvriendelijke prijs kunnen gaan aanbieden om zo weer leuke Tifo acties te kunnen organiseren. Maar het belangrijkste is natuurlijk dat ons Ajax goed blijft presteren en dat wij - de supporters - hen daarin voor de volle 100% steunen. Dit natuurlijk met behulp van leuke Tifo acties, vlaggen, spandoeken en bandieri's!!!! Groet, Tifosi Vak 410 www.tifosivak410.nl (Tifosi site) www.vak410.nl (Algemene Vak 410 site) Giften: 58 68 66 795 ten name van Vak 410.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 28