en grotere attributen te maken. Inmiddels is het fenomeen Tifo ook overgewaaid naar landen als Frankrijk, Duitsland en Spanje en de laatste jaren begint het ook in Nederland op te komen. De site's www.tifo.it (voor het bestellen van Tifo spullen) en www.fototifo.it (foto's van Tifo uit Italië en het buitenland) worden inmiddels bezocht door Tifosi uit vele landen. Amsterdam - 25 November 2001 om 13.01 uur: Ajax- psv. De eerste 'echte' Tifo-actie van Vak 410 is een feit. Van te voren was een groepje 410'ers bij de hoofdingang van de Arena bijeen gekomen om te werken aan wat de eerste bandieri's op Vak 410 zouden zijn. Een aantal 410'ers wist dat dit in Italië één van de meest voorkomende vor men van Tifo was en zodoende werd de bandieri als eerste in Nederland door Vak 410 geïntroduceerd (inmiddels zijn enkele andere clubs gevolgd). Er werd gekozen om 7 bandieri's met daarop de letters A F C A J A X te maken. Daarnaast werd er één gemaakt met het oude logo erop en was er één met de Amsterdamse vlag. Dit alles leid de in combinatie met twee fakkels tot een mooi geheel, al werd dit later nog meerdere malen overtroffen. Naar aanleiding van het succes van de eer ste actie en in de ban van Tifo gingen enke le 410'ers verder. Zodoende werd Tifo410 opgericht. Deze groep bestaande uit vier man moest zorgen voor de coördinatie omtrent het Tifo gebeuren op het vak. Tevens moesten ze op zoek gaan naar inkomsten om zo de vlaggen, bandieri's, spandoeken en Tifo acties te kunnen beko stigen. Dit verliep goed en inmiddels worden er cd's met Ajax nummers, mooie Ajax trui en, een Ajax T-shirt, originele kaarten, Vak 410 stickers en Vak 410 badges aan mede supporters verkocht. Deze collectie wordt regelmatig uitgebreid. Ook vindt er regelmatig een collecte plaats en is er de mogelijkheid om geld te storten. Door de inkomsten kon op 3 Maart 2002 de tweede Tifo actie op Vak 410 uitgevoerd worden. 750 witte en rode werprollen waren in Italië besteld en werden net op tijd gele verd. Zo kon ook de tweede actie een suc ces genoemd worden. En zo maakte ook onze 'vrienden uit rotterdam' voor het eerst - maar zeker niet voor het laatst - kennis met ons. In het seizoen 2002-2003 komt de Tifo op Vak 410 pas echt goed los. Waren het in het begin een paar 'kleine' vlaggen en span- doekjes, dit seizoen werden er meerdere grote vlaggen uit Italië besteld en tevens werden er een aantal zelf gemaakt waarvan één van maar liefst 5 bij 5,5 meter. Ook Tifo410 werd wat 'professioneler' en er kwa men nieuwe mensen bij. Tevens kwamen er meer en meer bandieri's op het vak, ook mede 410'ers werden enthousiast en gingen zelf aan de slag met het maken van een bandieri of spandoek. Door de successen in de Champions League was het een druk Vak 410 Red White Fighters AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 23 NOVEMBER 2003 27.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 27