Meester Jaakke Om zich wat meer in Ajax te verdiepen heeft Jaakke niemand minder dan benno leeser gebeld. En wie is die benno? Hij is businessclublid van, jawel feyenoord! Hij wilde met iemand praten die Ajax goed kent, maar niets met de club te maken heeft. Nadeel van die man is wel, dat hij ook niets met voetbal te maken heeft. Kan ook niet anders als je voor dat clubje bent. Ook heeft hij met Michael van Praag en Johan Cruijff gepraat. Met Louis van Gaal heeft hij nog niet gesproken, maar gaat dat zeker doen. Bang om af te gaan als voorzitter is hij niet, want Ajax heeft een mooie ploeg, de club heeft een mooie historie en je komt overal. Nadat Ajax in de jaren negentig aan de wereldtop stond, raakte de club in een financieel en sportief verval. Volgens Jaakke kwam dat, omdat er een aantal dingen tegelijk gebeurden. De verhui zing van De Meer naar de Arena vond hij een briljante zet. Jaakke is al in veel buitenlandse stadions geweest, maar zo mooi als de Arena heeft hij ze nog niet gezien. De problemen worden bij een club als Ajax door de media ook nog eens extra groot gemaakt: de Arena, Olsen weg, Wouters weg, de beursgang en dan ook nog eens de slechte presta ties van Ajax. Maar gelukkig is de nega tieve spiraal nu doorbroken. Als belang rijke punten in het beleid die hij wil gaan voeren zegt Jaakke, dat er maar eens kritisch moet worden gekeken naar de vereniging. Het lid worden van Ajax is jaren geleden vastgelegd, maar volgens John moeten we dat misschien maar eens op een andere manier gaan doen. Maar hij zegt dat hij niet een voorzitter wordt die over van alles en nog wat een mening heeft. Alleen als het in het voor deel van de club is of als Arie van Eijden gesteund moet worden zal hij een statement maken. Hij wil niet persé een bekende Nederlander worden. Als ze hem hadden gevraagd om voorzitter te worden van De Graafschap, dan had hij het waarschijnlijk niet gedaan, omdat je bij zo'n club als voorzitter vaak op de voorgrond terecht komt. Hij is niet van plan om bij Ajax de camera's op te gaan zoeken. De uitstraling van de club is volgens Jaakke nog steeds enorm. Zo was hij vorig jaar met Ajax te gast bij Olympique Lyon. En toen was hij onder de indruk van de wijze waarop Ajax daar onthaald werd. De voorzitter van Lyon hield een speech van twintig minu ten over de historie van Ajax en alle prij zen die Ajax gewonnen heeft. "Persoonlijk vind ik dat een veel te korte tijd want als je over Ajax praat, dan kan je dagen praten en nog ben je dan niet klaar maar goedaldus Jaakke. Hierdoor ging hij beseffen dat Ajax een grote naam heeft in Europa, en dat het een uitdaging is om die grote naam nu maar eens waar te maken. Met deze laatste woorden kunnen we het eens zijn: samen moeten we de grote naam AJAX hoog houden. Ajax is in Europa groter dan p$v, feyenoord en alle ande re Nederlandse clubs samen. Met alleen maar Ajacieden in het bestuur en de technische staf ziet Ajax een zonnige toekomst tegemoet. AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS - 23 NOVEMBER 2003 23.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 23