Meester Jaakke had. De afgelopen maanden heeft Jaakke zich (op de achtergrond) voorbereid op zijn functie. Ook heeft Michael van Praag hem in die maan den geïntroduceerd aan de leden en mensen binnen de club. Jaakke moet nu dus helemaal voorbereid zijn op zijn zware taak als voorzitter. Tijdens de vergadering van aandeel houders werden door een aantal aandeelhouders vragen gesteld aan Jaakke. Zo werd er gevraagd of Jaakke bestand dacht te zijn tegen de supporters? Hierop antwoordde hij dat hij al enkele malen Michael had vergezeld op supportersavonden en dat hij al regelmatig in het Supportershome was geweest. "Als ik goed contact heb met de suppor ters, duidelijk en eerlijk ben, voorzie ik geen probleem". Een ander wilde weten wat Jaakke wilde bereiken? Hij heeft voor zichzelf een aantal doelen gesteld die hij liever voor zichzelf wil houden. Wel wil hij veel aandacht besteden aan de suppor ters. Het contact wat er nu is wil hij zo houden, of zelfs verbeteren. Ook wil hij vaker 'De Toekomst' gaan bezoeken. Maar wie is nou eigenlijk die John Jaakke? Hij is op 3 juli 1954 geboren in Hilversum. John woonde tegen over het Circus Strassburger, ten minste als ze niet door Europa trok ken. Hij vond het schitterend om bij de olifanten, kamelen, leeuwen en andere dieren te zijn. Dat hij in de eerste twee klassen van de middel bare school is blijven zitten is dus ook niet zo gek. Via Mavo en Havo is hij opgeklommen tot het VWO. Die klassen volgde hij in de avonduren, want overdag was hij gewoon taxi chauffeur. Na het VWO ging hij rech ten studeren. Hij nam een baantje in een sigarenzaak aan, om ook eens wat extra's te kunnen doen. Vroeger ging John met zijn broer naar Ajax. Vanaf een jaar of 14 ging hij met vrienden naar het Olympisch Stadion als Ajax daar speelde. Tijdens de beroemde mistwedstrijd (Ajax- Liverpool) was hij aanwezig en vond het vooral jammer dat hij niets kon zien. John is lid geweest van de Businessclub en zegt zijn hele leven al Ajax-fan te zijn. Hij is getrouwd, heeft vier kinderen en woont in Bussum. Volgens een studievriend zou Jaakke gevraagd zijn, omdat hij met iedereen kan omgaan: van de bestuursvoorzitter tot de koffiejuf frouw. Volgens Jaakke hebben ze hem genomen om zijn karakter. Hij zegt geïnteresseerd te zijn in men sen en hij onderneemt graag iets met ze. Ook heeft hij bestuurs- en managementervaring, en kent hij het 'Amsterdamse' goed. Ondanks dat zijn vrouw en de rest van de familie achter hem stonden, wat het aanne men van deze functie betreft, heeft Jaakke toch nog even bedenktijd gevraagd. Hij moest goed nadenken over wat er allemaal op hem af zou komen, want hij kon het niet maken om na een jaartje te zeggen: "Het is niets voor mij".

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 22