Meester Jaakke Zijn voorgangers zijn bij de meeste mensen wel bekend. Je hoeft alleen maar Jaap en Michael van Praag te zeggen en iedereen weet dat het gaat over twee voorzitters van Ajax. Tussen vader en zoon zat nog een voorzitter. De minder bekende Ton Harmsen had de hamer van 1978 tot 1988 in zijn bezit. Toen Michael bekend maakte te gaan stoppen als voorzitter, was voor iedereen de grote vraag: wie zou zijn opvolger worden? Een aantal bekende namen deden de ronde. Zo werden KLM-bestuursvoorzit- ter Leo van Wijk, John de Mol en uiter aard ook Johan Cruijff genoemd. Maar geen van allen had zin in het voorzitter schap. Van de overige personen die benaderd zijn vond de commissie John Jaakke de meest geschikte man. Zoals vrijwel iedereen in het bestuurswereldje werd ook John door een bekende onder de aandacht gebracht. Oud-burgemees ter Ed van Thijn zou hebben gebeld met de vraag of hij misschien een gesprek wilde aangaan met de sollicitatiecom missie. De beslissing om in te gaan op het aanbod van Ajax was geen moeilij ke. Toen hij eind januari werd gebeld heeft hij het aanbod met zijn familie en op zijn werk besproken. Korte tijd later heeft hij ja' gezegd. "Ik ben blij en trots dat ik hier voor u mag zitten" aldus Jaakke. Nu is het dus de beurt aan de (in voet balland) "bekende" John Jaakke, want helemaal onbekend is onze Johnny niet. Ondanks dat hij nooit (professioneel) gevoetbald heeft en geen lid is van de vereniging Ajax, zag hij toch elke paar weken een wedstrijd van Ajax. Onder het genot van de welbekende hapjes en drankjes maakte hij gebruik van de luxe stoelen van de business-loge van advo catenkantoor Van Doorne. Het is fijn om te weten dat er toch nog wat goeds uit de zo gehate sky-boxen kan komen. Als het aan Jaakke zelf ligt zullen we hem bij Ajax niet echt veel zien rondlopen, want de man verwacht zelf dat hij één dag per week en in de weekeinden bezig zal zijn met Ajax. De rest van de tijd zal hij ongetwijfeld doorbrengen bij één van zijn vele andere (veel belangrij kere) banen. Zo is hij Commissaris bij bank Insinger de Beaufort, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Secon Holding, voorzitter van de Stichting Prioriteit Versatel International en tevens bestuurslid van dezelfde stichting, bestuurslid van de Stichting Preferente Aandelen Nedap en als hij een gaatje kan vinden vice-voorzitter van de Nederlandse Programma Stichting. Zoals iedereen dus wel kan begrijpen hebben we nu een topvoorzit- ter, die Ajax helemaal niet als een bij baantje ziet... Het was eigenlijk de bedoeling dat Michael van Praag eind 2002 zou aftre den als voorzitter. Maar de Ledenraad had gevraagd of Van Praag (in het belang van de vereniging) nog een jaar langer aan kon blijven als voorzitter. Dankzij de drukke werkzaamheden en de onbekendheid met de club had Jaakke gezegd dat hij meer tijd nodig AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS 23 NOVEMBER 2003 21

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 21