EvanZet "Notitie spreekkoren 2003-2004" staat er boven aan de brief die elke seizoenkaart houder van feyenoord heeft ontvangen. Dat het IQ van de gemiddelde feyenoord suppor ter niet groter is dan een fors uit de kluiten gewassen mug moge reeds lang bekend zijn, maar dat de rotterdammers dit nu ook nog zelf toegeven is toch wel erg kras. Dat de club een groot aantal semi intellectuele malloten als supporter heeft, heeft er helaas voor hen niet toe mogen leiden dat het gemiddelde ver beneden Nieuw Amsterdams Peil is gebleven. Het schrijven begint met de gebruikelijke "blabla" dat beledigende spreekkoren op moeten houden en dat er een zgn. "task force" is opgericht. Daarna wordt het pas echt leuk als men gaat uitleggen waar de tolerantiegrenzen liggen. Het gebruik van ziektes als tyfus, tering of kanker om beledigingen kracht bij te zetten zijn in rotter- dam vrij "normaal", dus waar moet men nu die grens leggen luidt de vraag. Moet dit een ziekte zijn die onmiddellijk tot de dood leidt of moet hier een ander criterium aan ten grondslag liggen. De verwensing "krijg de griep" komt niet echt kwetsend over, maar je zou ze de kost moeten geven die er jaarlijks aan deze ziekte overlijden. Zeker 160 woor den worden er aan verspild om dit aan het kakkerlakken volk uit te leggen. Uiteindelijk is men het er over eens dat het woord "kanker" toch wel onaanvaardbaar is. Waarschijnlijk is de insectensoort die in rotterdam voorkomt zo resistent geworden dat ze alleen nog maar aan kanker overlijden. Daarna gaat men verder met tolerantiegrens II, waarbij een of meerdere personen de dood wordt toegewenst of waarbij naar bepaalde bevolkingsgroepen wordt verwezen. Een goed voorbeeld volgens de feyenoord directie zijn de spreekkoren gericht tegen Joden. De tweede tolerantiegrens wordt over schreden wanneer bepaalde personen of bevolkingsgroepen de dood wordt toege wenst. Het ontgaat de leiding in rotterdam klaarblijkelijk dat je mensen (bevolkingsgroe pen) ook zeer kunt kwetsen zonder ze de dood te wensen. De kreet "boeren boeren" zou door Amsterdammers als zeer kwetsend ervaren kunnen worden, terwijl men dit in rot terdam heel normaal zou vinden. Dat er op diverse terreinen verschillen bestaan tussen Amsterdam en rotterdam, is reeds lang bekend. Meerdere malen is dit op leuke en minder leuke wijze naar voren gebracht. Zo kan ik mij nog levendig de door Ton van Duinhoven meesterlijk wijze neergezette suppoost Krooswijk voor de geest halen. Van een geheel ander gehalte zijn de ophitsende teksten van gerard kots waarvan ik mij afvraag of hij niet regelmatig de tolerantie grens overschrijdt. Uit de "notitie spreekkoren 2003-2004" blijkt zonneklaar dat men in de maasstad nu ook op intellectueel gebied nog enige lichtjaren achter ligt. i

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 6